Instrukcja sprzętu i instalacji Hitachi D 900fs

Instrukcja sprzętu i instalacji Hitachi D 900fs jest wyjątkowym i wygodnym narzędziem, które umożliwia instalację i konfigurację produktów marki Hitachi. Instrukcja zawiera dokładne informacje dotyczące instalacji sprzętu, konfiguracji, konserwacji, a także szczegółowe wyjaśnienia wszystkich funkcji i opcji. Instrukcja jest szczegółowa, wyczerpująca i może być używana przez każdego, kto posiada produkty marki Hitachi. Instrukcja zawiera także przydatne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i wskazówki dotyczące dobrego użytkowania produktu. Użycie tej instrukcji zapewni użytkownikom optymalne wykorzystanie wszystkich funkcji i możliwości produktu Hitachi.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja sprzętu i instalacji Hitachi D 900fsRuszają kontrole bezpieczeństwa pracy przy urządzeniach energetycznych!

Zgodnie z programem, kontroli poddane będą zarówno podmioty bezpośrednio przyłączone do systemu dystrybucji energii elektrycznej na poziomie średnich napięć, jak i elektrownie i elektrociepłownie.

Uważaj na zmianę przepisów, nowe stanowiska Ministra Klimatu i Środowiska i najnowsze interpretacje Prawa energetycznego, które wprowadzają spory chaos interpretacyjny!
Sprawdź co się zmieniło – rozporządzenie z 1 lipca 2022r., nowe interpretacje i stanowiska, które musisz znać!
Dowiedz się jak najnowsze interpretacje Prawa energetycznego wpłynęły na bezpieczną organizację prac i eksploatację urządzeń elektroenergetycznych!

Weź udział w warsztatach i przygotuj pod okiem Eksperta instrukcje organizacji bezpiecznej pracy dla części urządzeń elektroenergetycznych, które eksploatujesz w codziennej pracy!
Zyskasz gotowe rozwiązania i pewność, że wszystko masz pod kontrolą!

Wyniki kontroli PIP w zakresie bhp przy eksploatacji urządzeń energetycznych są niepokojące!

Nadal wiele zakładów pracuje bez instrukcji eksploatacji i instrukcji organizacji bezpiecznej pracy przy urządzeniach elektroenergetycznych lub w oparciu o instrukcje, które nie są dostosowane do nowych wymogów prawnych.

Katalog dodatkowych uchybień i rażących zaniedbań wykrytych podczas kontroli jest długi:

 • brak lub źle opracowane instrukcje organizacji bezpiecznej pracy dotyczące urządzeń i instalacji elektroenergetycznych
 • brak lub korzystanie z niewłaściwych wykazów prac szczególnie niebezpiecznych,
 • brak lub błędy w wydanych poleceniach pisemnych na wykonywanie prac szczególnie niebezpiecznych,
 • brak świadectw kwalifikacyjnych dla osób zajmujących się eksploatacją urządzeń elektroenergetycznych
 • zaniedbania w zakresie stosowanego sprzętu elektroizolacyjnego oraz sprzętu do uziemiania

Sprawdź, czy dokumentacja Twoich urządzeń jest zgodna z obowiązującymi przepisami, czy jesteś gotowy do przyjęcia inspektora PIP, czy możesz spać spokojnie!

Podczas warsztatów pisania instrukcji wybitny Ekspert, pomoże Ci krok po kroku prawidłowo opracować dokumenty oraz wdrożyć procedury dotyczące eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych zgodnie z nowymi przepisami.
Poznasz nowe wytyczne dotyczące opracowania instrukcji eksploatacji urządzeń energetycznych po zmianach przepisów.
NOWOŚĆ!!!
Omówimy szczegółowo nowe Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 1 lipca 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci, które

Uczestnicy opracują wspólnie z prowadzącym instrukcje eksploatacji urządzeń energetycznych zgodnie z nowymi wytycznymi:

 • Ramową instrukcję eksploatacji stacji SN dla typowego odbiorcy przyłączonego bezpośrednio do sieci dystrybucji energii elektrycznej zbudowanej z: rozdzielnicy wnętrzowej SN (w izolacji powietrznej/SF6), transformatora SN/nN, rozdzielnicy wnętrzowej nN.
 • Ramową instrukcję eksploatacji wybranego typu kotła wraz z urządzeniami pomocniczymi – kotłownie lokalne w zakładach przemysłowych.
 • Na szkoleniu dowiesz jak poradzić sobie z:

 • brakiem aktualnych schematów elektrycznych, DTR-ek producentów
 • niekompletną dokumentacją powykonawczą,
 • brakiem instrukcji obsługi,
 • brakiem instrukcji stanowiskowych dla urządzeń energetycznych,
 • dokumentacją tylko w wersji papierowej.
 • Podczas szkolenia przedstawione zostaną nowe druki poleceń pisemnych na prace wykonywane przy urządzeniach energetycznych.

  Pamiętaj!!!

  W przypadku stwierdzenia braku nowych instrukcji, Ty jako osoba odpowiedzialna za eksploatację urządzeń elektroenergetycznych możesz stracić świadectwo kwalifikacyjne!

  Podczas warsztatów dowiesz się jakie zmiany i nowe obowiązki w obszarze eksploatacji wprowadza rozporządzenie w sprawie bhp przy urządzeniach energetycznych:

 • Kto jest pracodawcą odpowiedzialnym za organizację prac oraz określenie zasad eksploatacji urządzeń energetycznych?
 • Czy można powierzyć firmie zewnętrznej odpowiedzialność za organizację prac oraz eksploatację urządzeń energetycznych i na jakich zasadach?
 • Kto odpowiada za organizację prac eksploatacyjnych w ramach rozruchu urządzeń przed ich oddaniem do eksploatacji w ramach realizacji zadań inwestycyjnych?
 • Jakie aktualnie powinny być minimalne obsady ruchowe w zakładowych służbach utrzymania ruchu po zmianach w organizacji bezpiecznej pracy?
 • Które prace eksploatacyjne mogą być wykonywane na podstawie instrukcji eksploatacji, a które prace muszą być wykonywane na podstawie poleceń pisemnych na prace?
 • Jak szczegółowo formułować środki i warunki bezpiecznego wykonywania pracy podczas organizacji prac eksploatacyjnych wykonywanych na polecenia pisemne?
 • Jaka powinna być organizacja prac eksploatacyjnych wykonywanych w strefach zagrożenia wybuchem?
 • Jakie zmiany nastąpią w zakresie terminów ważności świadectw kwalifikacyjnych?
 • Kto odpowiada za opracowanie instrukcji eksploatacji urządzeń energetycznych w przypadku powierzenia części zabiegów eksploatacyjnych firmom zewnętrznym, np. kto odpowiada z opracowanie instrukcji eksploatacji w zakresie montażu urządzeń energetycznych w ramach realizacji zadań inwestycyjnych?
 • Jak określić granice eksploatacji urządzenia energetycznego dla którego opracowujemy instrukcje eksploatacji?
 • Czy dla powtarzalnych urządzeń energetycznych muszą być opracowane odrębne instrukcje eksploatacji dla każdego urządzenia odrębnie?
 • Jak opracować instrukcję eksploatacji urządzeń energetycznych zabudowanych w ciągach technologicznych wytwarzania lub dystrybucji energii?
 • Jak opracować instrukcję eksploatacji urządzeń energetycznych budowy przeciwwybuchowej?
 • Jak określić warunki obsługi i eksploatacji urządzeń odbiorczych np. instalacji odbiorczej nN w zakładach przemysłowych, obiektach budowalnych oraz placach budów?

 • uczestnicy warsztatów pisania instrukcji eksploatacji i organizacji pracy przy urządzeniach energetycznych wybrali również:

  Szkolenie Wymagania pip dla maszyn i urządzeń technicznych – audyt bezpieczeństwa maszyny i dokumentacji – sprawdź

  • Ładowarka przegubowa KMM ZL10 - Poszukuję schematu elektrycznego ładowarki KMM Z

   Witam szanownych forumowiczów,poszukuję schematu elektrycznego chińskiej ładowarki przegubowej KMM ZL 10 z 2010 r. Zakupiona przeze mnie ładowarka ma całkowicie zrujnowaną instalację, częściowo porobioną na krótko, a w części przewody są odcięte i zaizolowane. Z góry dziękuję.

   Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki 04 Sty 2022 18:42Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 186

  • Fiat Ducato 2. 5D 1989r. Poszukuję schematu instalacji elektr

   Ładowarki w "camperach" mają ustawiony priorytet ładowania akumulatora samochodowego i dopiero po osiągnięciu odpowiedniego napięcia ładowany jest akumulator części mieszkalnej. Proszę odczyścić styki na przewodzie od (+) akumulatora samochodowego do ładowarki w "camperze" w tym styki i bezpiecznikw...

   Samochody Szukam 15 Sie 2011 19:08Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 4986

   Schematy do ładowarek Kramer 750, i CAT 908

   Witam wszystkich, mam pytanie do tych osób co się zajmują sprzętem budowlanym, mianowicie chodzi mi o schemat elektryki do ładowarek Kramer 750, i CAT 908 roczników jeszcze nie znam. Instalacja całkowicie spalona. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

   22 Sty 2012 11:49Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1874

   Atlas 72E schemat instalacji - Szukam schematu instalacji, opisu bezpieczników

   WitamPoszukuję schematu instalacji i opisu bezpieczników do ładowarki Atlas 72e z 1995r na joysticku

   26 Lut 2018 20:51Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 708

   Schemat instalacji elektrycznej JCB 526S

   Witam, potrzebuję schemat instalacji elektrycznej do ładowarki JCB 526s. Awaria polega na tym, że gdy włączam bieg, przekaźnik "pyknie" i niby powinien bieg załapać, ale niestety nic się nie dzieje. Chciałbym znaleźć przyczynę, ale nie mam żadnej dokumentacji o instalacji.. Proszę o pomoc.

   29 Lip 2013 13:57Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 5612

   schemat do ładowarki CASE 621B 1997r.

   Jak w temacie. Potrzebuję waszej pomocy koledzy. potrzebny schemat instalacji elektrycznej. :cry:

   19 Cze 2009 07:41Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1075

   Potrzebny schemat instalacji elektrycznej CAT 428 C

   Potrzebny schemat instalacji elektrycznej koparko ładowarki CAT 428 C z 1998r

   04 Maj 2006 21:30Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 4401

   Hitachi LX210E - Schemat instalacji elektrycznej

   Witam,Posiada ktoś schemat instalacji elektrycznej, a najlepiej całą DTR do ładowarki Hitachi LX210E?. Nie działa mi hamulec postojowy "P", sterowany jest włącznikiem jak to świateł.pozdrawiam

   13 Sty 2020 15:15Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 126

   [Szukam] Volvo L30Z - schemat instalacji silnika

   Witam. Potrzebuję schematu instalacji silnika ładowarki Volvo L30Z. Wtyczka 9-pinowa.Może ma ktoś coś? U mnie numeryka nieczytelna a kable połamane ze starości. Z góry dziękuję za pomoc.

   14 Sty 2023 07:55Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 84

   JCB 530 - Witam, potrzebuje schematu bezpieczników oraz schematu instalacji JC

   Marka i model maszyny: JCB 530Rok produkcji: 2002Numer seryjny: 785371Witam, potrzebuje schematu bezpieczników oraz schematu instalacji w w/w ładowarce ponieważ nie działają mi długie i krótkie światła oraz ciągle pali się bezpiecznik w drugim rzędzie od drzwi i jest to 3 bezpiecznik od dołu...

   21 Lut 2019 17:35Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 10662

   JCB 526 - Potrzebny schemat instalacji elektrycznej i hydraulicznej

   Potrzebuje schemat do ładowarki teleskopowej JCB 526 (nr seryjny SLP526554E0285057)Mam problem z wysuwem wysięgnika. Po przekręceniu zapłonu od razu pali bezpiecznik. Nie mam do niej żadnego schematu, nawet bezpieczniki i przekaźniki nie są opisane.Nie wiem gdzie mogę dalej czegoś szukać,...

   11 Lut 2022 12:02Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 303

   Zettelmeyer - schemat instalacji elektrycznej.

   Poszukuję książki, instrukcji obsługi a dokładnie schematu elektrycznego ładowarki Zettelmeyer zl 1000 1975 rok.

   08 Maj 2013 19:21Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2412

   Terex 260 - Potrzebny schemat instalacji elektrycznej.

   Witak, koledzy potrzebuje schemat elektryki do Terex 260 taka sobie ładowarka:D

   02 Lip 2013 15:41Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 798

   Peugeot Partner teepe 1. 6 HDI schemat instalacji elektrycznej

   Witam.Szukam schematu elektrycznego Peugeot Partner teepe 2008 r 90kM.Jakiś magik w serwisie podłączył dmuchawę nawiewu pod zapalniczkę i teraz włączenie ładowarki telefonu albo CB powoduje, że dmuchawa przestaje działać i włącza się w zupełnie nieprzewidywalnym czasie.Pozdrawiam i proszę o pomoc.

   Samochody Początkujący 27 Gru 2017 15:45Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 5010

   dieci icarus 38. 14 - schemat instalacji

   Witam, poszukuje schematu elektrycznego i opisu skrzynki bezpieczników ładowarki teleskopowej dieci icarus 38. 14

   13 Wrz 2022 00:22Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 162

   Schemat instalacji elektrycznej na łodzi wędkarskiej

   Również zaczynam budowanie instalacji elektrycznej na mojej pierwszej łodzi.Zaczynam od zera i nie mam pojęcia o elektryce. Znaczy jak ktoś mi powie co jak ma być połączone to dam już wtedy sobie radę 😆Dlatego proszę o pomoc w tym.Założenia1. Akumulator żelowy 120ah2. Silnik...

   Początkujący Elektronicy 31 Sty 2021 11:21Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 7152

   briggs&stratton 12hp schemat instalacji elektrycznej

   Odnośnie zdjęcia nr, 3 alternator, dla tego silnika i alternatora są dwie opcje strony 16, 17, 5Amp z diodą oraz 5-9Amp z regulatorem.Zdjęcie nr, 4 dwie białe kostki to podłączenie do ładowarki

   Inne Silniki Spalinowe 12 Wrz 2022 15:40Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 951

   Schemat instalacji elektrycznej, Ładowarka JBC

   Witam Szukam schemat instalacji elektrycznej od ładowarki firmy JCB o oznaczeniach 532/120, Rork produkcji 2000. Proszę o pomoc w znalezieniu tego schematu bo w mojej koparce spalił się kawałek wiązki od elektrozaworów i nie mogę dojść który był gdzie:cry:. Pozdrawiam..

   16 Kwi 2008 06:57Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 5006

   Schemat instalacji koparko-ładowarka jcb 2cx '95 szukam

   Jak w temacie.

   03 Sie 2011 13:46Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2801

   Ładowarka teleskopowa Matbro TS300 - schemat instalacji elektrycznej

   Witam!Poszukuję schematu instalacji elektrycznej do maszyny budowlanej - ładowarki teleskopowej MATBRO TS300. Ładowarka posiada napęd hydrostatyczny (pompa + silnik hydrauliczny). Za obsługę napędu odpowiadał układ elektroniczny (coś jakby komputer), który w mojej ładowarce był odłączony, a całość...

   24 Lut 2020 12:56Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 5316

   Koparko ładowarka VOLVO BL71 - Schemat instalacji

   Witam potrzebuję schemat instalacji Koparko-ładowarki Volvo BL71

   10 Gru 2012 20:04Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 3318

   Ładowarka koł. chińska CS915 - Schemat instalacji elektrycznej

   Witam Wszystkich!!!!!!!!!!!!!!Jeśli ktoś posiada bardzo proszę o pomoc.Jeśli ktoś posiada taki model prosiłbym o zdjęcie kostki 6 pinowej(jest zaraz za osia przednią, grube przewody fi 2, 5 mm pod kabiną)Kable zostały wyrwane z jednej a w drugiej sa inne kolory.Bardzo proszę o pomoc i z góry...

   07 Gru 2017 13:43Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 231

   JCB 525 - schemat instalacji elektrycznej do ładowarki teleskopowej jcb 525

   Witam, ma ktoś schemat instalacji elektrycznej do JCB 525. ładowarka z 1994 roku i mało co działa. tylko światła mijania, oraz ładowanie akumulator tak na dobrą sprawę, i chciałem wszystko przejrzeć i podłączyć jeśli jest coś porwane lub zaśniedziałe. Gdzieś ten temat sie przewijał ale nie dało się...

   22 Maj 2019 21:53Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 513

   JCB/525. 67/561061 - ładowarka - Potrzebny schemat instalacji elektrycznej

   Witajcie,Potrzebuję schemat instalacji elektrycznej do Ładowarki JCB 525. 67/561061.Instalacja jest po mocnych przeróbkach, nie działa wycieraczka, kierunki, światła, deska rozdzielcza..., zakupiony w takim stanie.Aktualnie w trakcie pracy trzpień pod kierownicą zaczepił kable i porwał instalację,...

   25 Lip 2019 20:40Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 2142

   Atlas 50e ładowarka kołowa - Potrzebuję schematu instalacji elektrycznej

   Szukam schemat instalacji elektrycznej do ładowarki kołowej Atlas 50e.Może sie ktoś podzieli min.

   29 Kwi 2020 15:13Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 249

   ładowarkę atlas ar 65. Schemat instalacji plisss

   Cześć kupilem ładowarkę atlas ar 65 mam problem bo instalacja jest dosyć mocno pogrzebana i nie za bardzo mogę sobie poradzić npz wycieraczkami czy ktoś posiada schemat takiej instalacji byłbym wdzięczny.

   Inne Szukam 12 Lut 2022 06:45

   ładowarka zettelmeyer zl 402

   witam czy posiada ktoś schemat instalacji elektrycznej do ładowarki zettelmeyer zl 402? chodzi mi o cały schemat instalacji, nie poszczególnych elementów jeśli ktoś ma byłbym bardzo wdzięczny za przesłanie

   Samochody Elektryka i elektronika 11 Sty 2012 21:20Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1413

   Ładowarka ahlmann al 7 c problem z instalacją elektryczna

   Witam wszystkich kolegów z forum jestem nowy za wszelkie błędy z góry przepraszam. Mam problem z ładowarka ahlmann al7c rok 1990 silnik Perkins 3 cylindrowy maszyna waży około 5t zakupiłem ja jakiś czas temu jest w całkiem niezłym stanie wizualnym jak i technicznym niestety nie posiadam rządnej instrukcji...

   Początkujący Naprawy 13 Paź 2020 23:35Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 474

   Ładowarka Cat th330b problem z instalacją elektryczną

   Witam posiadam ładowarke teleskopowa cat th330b. Pewnego dnia ładowarka podczas pracy zgasła i nie da się jej juz odpalić. przekręcając zapłon słychać jak włącza się jakiś stycznik ale na zegarach nic się nie wyświetla i nie da się kręcić rozrusznikiem. wszystkie bezpieczniki sprawdziłem żaden nie jest...

   11 Cze 2021 22:14Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 552

   Ładowarka czołowa ZETTELMEYER ZL 601 instalacja elekrtyczna

   Witam wszystkich.Zakupiłem ładowarkę Zettelmeyera 601 i potrzebny mi jej schemat instalacji elektrycznej.Z góry dziękuję.

   29 Lut 2012 12:10Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1730

   Szukam schematu elektryki koparko - ładowarki mf 50b

   Pilnie potrzebuję schematu instalacji elektrycznej do koparko - ładowarki mf 50b jeśli ktoś miałby coś na ten temat proszę o odpowiedź.

   25 Lut 2010 19:22Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1913

   ładowarka atlas ar 41 nie wjem jak podłączyć sterownik pompy linde

   Czy ma ktoś schemat instalacji elektrycznej do ładowarki atlas ar41 bo muszę podłączyć sterownik pompy, niestety gdy ją kupiłem nie było go i kostki do podłączenia a tam jest 12 przewodów i nie wiem gdzie który. Lub może ktoś z pobliża ma taką ładowarkę to bym sobie zobaczył jak to podłączone. Jeśli chodzi...

   25 Lis 2014 10:21Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 3123

   Merlo ładowarka - Uszkodzony sterownik pompy - przeróbka

   Jeśli ten sterownik, będzie działał to możemy ruszać z jego budową. Złącze to nie problem, dla mnie lepsza będzie wersja z przewodami do wpięcia w instalację. Po za tym możemy zastosować jakieś dowolne złącze, którego gniazdo będzie na płytce a wtyk wpięty w instalację ładowarki.Ps. wyżej znajdziesz...

   Elektro Maszyny i Urządzenia 16 Gru 2022 06:27Odpowiedzi: 49 Wyświetleń: 29802

   Poszukuję schematu elektrycznego do ładowarki zettelmeyer 402 z 1993

   Witam Poszukuję schematu instalacji elektrycznej do ładowarki zettelmeyer zl 402 z 1993r. Proszę o pomoc w tej sprawie, może któryś z kolegów posiada chociaż wyrywkowo.?Pozdrawiam

   03 Mar 2016 15:15Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 822

   cat 906 - Szukam schematu elektryki do koparko-ładowarki cat 906

   Witam. Moze ktoś z forumowiczów dysponuje schematem instalacji elektrycznej, do koparko-ładowarki cat 906.

   17 Lip 2018 13:16Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 342

   Koparko ładowarka Komatsu WB 97 S5 - szukam schematu inst. elektrycznej

   Witam, poszukuję schematu instalacji elektrycznej koparko ładowarki Komatsu WB 97 S 5 z 2006 r. Problem z elektrozaworem PPC

   16 Lip 2019 21:42Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 504

   Ładowarka JCB 540 140 - schematy, dokumentacja

   Poszukuję schematu instalacji elektrycznej i hydraulicznej do ładowarki teleskopowej JCB 540 140 z 2016r.Potrzebuję do dokumentacji udt. 16 Wrz 2020 13:40Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 1197

   ładowarka O&K L12 - Instalacja elektryczna

   Witam, poszukuję schematu elektrycznego ładowarki O&K L12. Mam problemy z przełączaniem między szybką a wolną jazdą. Podejrzewam, że problem tkwi w elektryce, gdyż ktoś już grzebał przy wiązkach. Będę wdzięczny za pomoc.

   15 Lip 2016 08:55Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 789

   samochodowa ładowarka aku żelowego - jak zrobić?

   :arrow: any56: Wg mnie bzdury piszesz. A co z ograniczeniem maksymalnego prądu ładowania? Akumulatory żelowe ładuje się do określonego napięcia (zależnie od zastosowania aku) z ograniczeniem prądu ładowania. Przekroczenie tego prądu z pewnością spowoduje szybsze zużycie akumulatora. Pomyśl sobie,...

   01 Kwi 2007 22:10Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 5170

   Bobcat 825 mini ładowarka

   Witam szukam schematu instalacji elektrycznej do mini ładowarki bobcat 825.

   11 Lip 2012 14:29Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1830

   Claas Targo K-50, K-60, K-70 - Potrzebny schemat elektrycznyBrak reakcji na bieg

   Witam jak w temacie z tego co się dowiedziałem wszystkie są takie same to znaczy K-50, K-60, K-70 we wszystkich jest ta sama instalacja potrzebowałbym jakiekolwiek schematy instalacji nawet te najprostsze typu opis bezpieczników i przekaźników.Na przejażdżce ładowarka nagle zgasła początkowo myśleliśmy...

   26 Lis 2020 13:21Odpowiedzi: 60 Wyświetleń: 22851

   Zakłócenia ładowarek samochodowych

   Nie do końca masz rację. Fragment pierwszej z brzegu instrukcji montażu CB radia - dotyczy Alan 102:Cytat:Najtrudniejszym, ale najkorzystniejszym z uwagi na minimalizacje zaklocensposobem, jest podlaczenie radia bezposrednio do akumulatora.A tu z innej instrukcji - TCB-550:Podłącz...

   04 Gru 2018 16:55Odpowiedzi: 26 Wyświetleń: 7197

   Atlas 52 e Poszarpana instalacja

   Szukam schematów instalacji do ładowarek Atlas 52 D lub E. Nie ma nigdzie a instalacje są w stanie opłakanym wszystko na krótko

   15 Lut 2022 00:30Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 768

   Licznik kWh A52 w nowej instalacji w punkcie fastfood

   Nie jestem elektrykiem, wiedzę podstawową na ten temat mam ze studiów OZE(miałem postawy elektrotechniki)Zamieszczam tu ponieważ nie znalazłem odpowiedniego działu.Zamierzam w niedługim czasie postawić własny punkt frytkami, zapiekankami i hot-dogami w pobliżu miejsca zamieszkania.Punkt...

   Elektryka Dla Każdego 26 Gru 2019 11:52Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 408

   JCB 525-60 - Schemat elektryki

   poszukuję schematu instalacji elektrycznej dla JCB 525-60 nr seryjny JCB5A51VPG2457534. W ładowarce po wizycie naprawczej u elektryka dalej występuje problem i schematy dla tego lub podobnego modelu byłyby bardzo pomocne.

   27 Sie 2019 10:36Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 372

   Atlas AR95 ładowarka kołowa - brak stopu i wstecznego

   Witam. Poszukuję schematu instalacji do Atlas AR95. Konkretnie to mam brak stopu i wstecznego. Nie mogę znaleźć czujnika. Pozdrawiam

   25 Gru 2020 09:27Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 321

   Potrzebny schemat matbro 940 teletrac

   mam do naprawy ładowarkę teleskopową MATBRO 940 TELETRAC. Ma wiele usterek elektrycznych. Jest to wielka maszyna o zwartej konstrukcji i (co tu wiele pisać) bez schematu instalacji elektrycznej naprawa zajmie mi wieki.PROSZĘ O POMOC!

   11 Sie 2006 18:26Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1016

   nawiążę współpracę z osobami/poszukuje schematów ładowarek aut elektrycznych

   1) to coś na ścianie (wallbox) czy na kablu do ładowania prądem zmiennym, to nie jest ładowarka tylko kontroler ładowania, całkiem proste urządzenie (nie mam pojęcia dlaczego tyle kosztuje)2) jeśli planujesz robić ładowarki DC to obawiam się że to zbyt skomplikowany temat jak na start3) proponuję...

   Samochody Elektryczne 01 Sty 2021 06:12Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 999

   Schemat rozdzielnicy mieszkania oraz pytania.

   Na wstępie przepraszam że tyle czasu odpowiadałem:) Ale zgodnie z życzeniem, skontaktowałem się z elektrykiem, który ma się zająć podłączeniem instalacji u mnie w mieszkaniu. Elektryk z polecenia, w rodzinie zrobił dom oraz mieszkanie.Był, coś pomierzył, spojrzał na mój schemat instalacji i doszliśmy...

   03 Wrz 2020 09:56Odpowiedzi: 20 Wyświetleń: 2031

   Regulator solara Tracer 2215BN i najprostsze podłączenie do instalacji przyczepy

   Przeczytałem wiele tematów (nie tylko na tym forum) i nadal nie jestem pewien jak powinno się ( najprościej) połączyć solar ( typu mono, 185Wp) i regulator ( Tracer 2215BN) do instalacji przyczepy. To prosta instalacja z akumulatorem 60Ah i prostą ładowarką ( z 1996 roku, więc ładowarka nie...

   Energia Odnawialna 29 Lip 2015 09:48Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2142

   Etapy ładowania akumulatora żelowego 12V (ładowarka solarna DIY)

   Dzięki za podpowiedzi odnośnie symulacji! W kwestii LM2576, to właśnie w formie nauki staram się wykonać taką regulowaną przetwornicę, sterowaną z mikrokontrolera, tak, żeby potem móc zaimplementować programowo MPPT. Póki co idzie nieźle, ale tak jak mówiłem, działałem tylko z zasilaczem warsztatowym...

   Układy Zasilające 16 Mar 2021 13:17Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 588

   John Deere 3800 - ładowarka teleskopowa potrzebne schematy elektryczne

   Witam. Poszukuje schematów elektrycznych do ładowarki teleskopowej John Deere 3800 rok produkcji 2003. Dokładniej, potrzebny jest schemat dwóch złączy 42 pinowych łączących instalację między kabiną, a ramą ładowarki. Może ma ktoś dostęp do John Deere Service Advisor i odpłatnie udostępni dokumentacje?

   02 Lut 2022 23:48Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 228

   Merlo P34, 7 - Hydraulika ładowarka Merlo schemat

   Witam, problem dotyczy ładowarki teleskopowej Merlo P34, 7 rocznik 2006, gdy kluczyk przeciążeniówki znajduje się w normalnej pozycji to żadne funkcje ramienia-teleskopu nie działają. Gdy kluczyk dam w prawo to funkcje wracają, ale pompa bije ciśnienie nawet gdy nie używamy joysticka.. Waga - przeciążeniówka...

   29 Maj 2020 09:39Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3783

   Ładowarka samochodowa 2A - potrzebny schemat.

   Cześć"Ładowarka" to dosyć ogólne określenie. Potrzebuje czegoś czym naładuje mojego palmtopa, więc słowo zasilacz będzie bardziej na miejscu. Ładowarka sieciowa ma wydajność 1, 5A przy napięciu 5V.Takie same parametry chciałbym uzyskać z ładwoarki samochodowej. W sumie mogę użyć jakiegoś scalaka...

   12 Cze 2008 09:49Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 8235

   Ładowarka JCB 410 lub 415 95 rok instalacja elektryczna

   Witam, mam pytanie kolega kupił w/w ładowarkę i okazało sie ze ma dwie instalacje elektryczne orginalną która prawdopodobnie jest gdzieś przetarta i jest odłączona oraz samoróbkę która jest podłączona tylko do alternatora, pompy wtryskowej(silnik perkins)i świateł przez co nie działają w niej żadne wskażniki...

   27 Paź 2011 21:41Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 3688

   Schemat rozdzienicy nowo budowany dom

   Witam ponownie,Powracam jeszcze po kilka rad. Pawelelemonter uczuliłeś mnie na sprawę uziemienia i odgromnika. Poszperałem trochę na necie i chciałbym poznać waszą opinię na temat poniższego schematu. W tej chwili mam tylko jedna bednarkę (tą dolną) poprowadzona do rozdzielni. W przyszłym tygodniu...

   08 Wrz 2021 06:03Odpowiedzi: 60 Wyświetleń: 2163

   Układy SiC zwiększają wydajność zintegrowanych ładowarek

   Sprawność przetwarzania energii ma kluczowe znaczenie dla rozwiązania problemów związanych z zasięgiem pojazdu elektrycznego i czasem jego zasilania. Ładowarki pokładowe (OBC) z wyjściem prądu stałego i dużymi komponentami magnetycznymi mogą skorzystać poprzez zmniejszenie rozmiarów i kosztów na skutek...

   Newsy 05 Wrz 2022 06:40

   Lenovo Y50-70 - Po podłączeniu ładowarki padł

   Niezbyt to związane z tematemNiby tak, ale w sumie to mój temat:)Nie chodzi o układ kolorów, tylko przykładowo sieczkę w partycjach (prócz recovery i sterowników jest tylko c: na wszystko), C: szyfrowana Bitlockerem nie wiem po jaką cholerę, Masę aplikacji do denerwowania użytkownika jak wspomniany...

   Laptopy Hardware 24 Wrz 2021 14:29Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 306

   Instalacja 12V na jachcie (LED+panel PV+ładowarka sieciowa+inwerter)

   Remontuję sobie łódkę i chciałem wykonać w niej nową instalację elektryczną - wydaje mi się, że dość prostą ale jest sporo rzeczy których nie wiem.W instalacji chciałbym mieć takie rzeczy:odbiorniki:lampki LED (5-10W),gniazda 12V/USB (3 szt. ) - jednoczesne ładowanie max 2 telefonówdocelowo...

   23 Lip 2019 09:00Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 2316

   Instalacja PV moc 1kW grzanie 80l dobór PWM

   od niedawna interesuje się PV, początkowo zrobiłem instalację z 4szt paneli połączonych w szeregu 30V 230W pod obciążeniem. Grzałka w bojlerze zmieniona na 3x 2kW (230V AC) z czego dwa zwoje spięte równolegle, jeden został na zasilanie z ZE. Całość podpięta przez regulator MPP PWM zakupiony...

   28 Mar 2022 06:51Odpowiedzi: 539 Wyświetleń: 98571

   Samochodowy wskaźnik napięcia, ładowarka USB

   Zasilanie i ładowanie różnych mobilnych urządzeń poprzez port USB oprócz przesyłania danych już od dawna jest swego rodzaju typowym wykorzystaniem tego portu. Zdecydowana większość nowych pojazdów ma niejako "w standardzie" pokładowy port USB zapewniający oprócz zasilania również dostęp do samochodowego...

   Artykuły 12 Sie 2022 11:33Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 2265

   Ładowarka do akumulatorów - Gdzie błąd?

   Chciałem zbudować ładowarkę do akumulatorów kwasowych wg pomysłu p. Jacka Wardy. Ponieważ miałem inną płytkę musiałem w paru miejscach zmienić przebieg ścieżek w stosunku do oryginału. Ponadto wydaje mi się, że na schemacie montażowym / oryginalnym /należy zmienić R10 z R11 i tak zrobiłem. Ale...

   30 Kwi 2010 17:53Odpowiedzi: 20 Wyświetleń: 8032

   DIY Ładowarka czołowa z Uno i Ładowacza Spaw-Met

   Koncepcja jest taka, żeby pozostać przy silniku tym co jest i konstrukcji homemade, koniec, kropka. Naturalnie w sekwencję również nie zamierzam się bawić. zostaje ta instalacja, która już w Uniaczu była. Piszę na tym forum właśnie po to, by znaleźć pomoc i odpowiedzi na moje pytania. Naturalnie rozumiem,...

   Ogólny techniczny 21 Cze 2015 01:17Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 11256

   Odczytanie schematu podlaczenia sterownika oswietleniem DALI/DSI

   To schemat jednolity i potencjometr jest narysowany.Wtedy trzeba będzie zasilanie 10VNie jest to zasilanie tylko sygnał sterujący napięciowy 1-10V. Jest osobne zasilanie więc należy sądzić, że wystarczy potencjometr bez osobnego dodatkowego źródła 1-10V a przy instalacji jak tutaj 230V bezsensowne...

   03 Kwi 2019 11:14Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 1212

   Ładowarka do akumulatorów żelowych.

   Dziękuję za podpowiedź, ale niestety nie jestem na tyle doświadczonym elektronikiem żeby zaprojektować taki układ. Zależy mi bardzo na ładowarce tzw "buforowej", chciałbum uniknąć jakiejkolwiek obsługi. Ładowarka ma pracować na łodzi i wykorzystywać każdorazowe podłączenie instalacji do sieci 230V. Jeżeli...

   23 Sie 2009 05:41Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 5705

   Balancer 24V (2x12V) - przystawka do ładowarki

   Złożyło się tak, że moja instalacja fotowoltaiczna jest na 24V, a oryginalny - w sumie całkiem przyzwoity - kontroler ładowania nie posiada balancera co jak zauważyłem (na szczęście dość szybko), że bardzo nierówno ładował moje nowe akumulatory żelowe. Szkoda mi ich było więc zacząłem poszukiwać...

   DIY Konstrukcje 11 Lis 2019 12:35Odpowiedzi: 36 Wyświetleń: 19290

   e-scooter schemat połączeń brak instalacji

   Witam posiadam hulajnoge elektryczna e-scooter tylko nie wiem jaki dokładny model bo nigdzie nie jest napisany;/Moj problem polega na tym ze za dziecka grzebałem w instalacji elektrycznej i kable sa po odpinane i potrzebowałbym schematu mam 3 akumulatory 12v ładowarki brak;/

   17 Kwi 2016 06:37Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1953

   Instalacja fotowoltaiczna dla samowystarczalnego pokoju.

   Witam, na wstępie zaznaczę, że jestem uczniem drugiej klasy technikum elektrycznego (teraz do 3) więc proszę o wyrozumiałość. Na wakacje chciałem podejść do własnego projektu małej instalacji fotowoltaicznej z jedną turbiną wiatrową, bez podłączenia do sieci lecz, aby mój pokój stał się samowystarczalny...

   12 Lip 2021 17:56Odpowiedzi: 18 Wyświetleń: 867

   Prosta instalacja rowerowa z dynamem i bateriami.

   witam, a czy stosując któryś ze schematów, można by zastosować jakąś prostą modyfikację, aby akumulatory ładowały się, gdy napięcie z dynama będzie odpowiednio wysokie (tj ok 8V po wyprostowaniu)?aha, jeszcze jedno pytanie, myślałem nad zrobieniem ładowarki do telefonu- jak się ma sprawa z ładowaniem...

   Projektowanie Układów 14 Sie 2010 20:36Odpowiedzi: 23 Wyświetleń: 14176

   zasilacz, ładowarka 3, 7V z instalacji samochodowej

   Schemat i opis układu masz podany w tamtym linku.Temat był konsultowany na forum:PS. Ja mam za Ciebie wszystko szukać?

   04 Maj 2009 10:15Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 3144

   Fiat multipla - Poszukuję schemat elektryczny klimatyzacji? Nie działa klima.

   Dobra, wstyd się przyznać ale dałem ciała po całości:DOkazało się że bezpiecznik F15 15A był spalony i po wymianie wszystko działa.Ale ja jako osoba nie paląca nie pamiętałem że w popielnice jest gniazdo zapalniczki miałem podłączony tablet i ładowarkę do telefonu do tego gniazda obok i wszystko...

   25 Kwi 2013 07:25Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 4821

   Instalacja OnGrid z zasilaniem awaryjnym

   kiedyś zastanawiałem się nad takim przełącznikiem i do tego przetwornica i ładowarka sieciowa impulsowa może ci to pomoże.Dodano po 1Przetwornica napięcia 230V 3000W Czysty Sinus MEAN WELL TN-3000 z funkcją UPS w układzie napięciowym 12V lub 24V lub 48V, z ładowarką sieciową i obsługą paneli...

   21 Lip 2017 18:20Odpowiedzi: 48 Wyświetleń: 12675

   Potrzebny schemat ładowarki 5V do navi

   Taki stabilizator grzać się musi. Załóżmy, że twój sprzęt pobiera 2, 5 ampera a napięcie w instalacji pojazdu wynosi 14 woltów, wtedy 14 V - 5 V = 9 V i 9 V * 2, 5 A = 22, 5 W i tyle mocy trzeba wytracić na radiatorze. A temperatura radiatora jest proporcjonalna do jego powierzchni: chcesz mieć chłodniejszy...

   04 Lis 2019 14:21Odpowiedzi: 29 Wyświetleń: 2727

   Jak zrobić prostownik z zasilacza 24/12V? Potrzebny schemat.

   Wszystko, co na temat ładowania akumulatora kwasowego opisał trymer01 sprawdza się w praktyce. Mam ładowarkę zbudowaną z transformatora z odczepami po stronie pierwotnej i dodatkowymi kondensatorami za mostkiem prostowniczym. Jeśli ustawię napięcie wyjściowe na 14. 4V i dołączę akumulator, to w żaden...

   17 Sty 2020 22:52Odpowiedzi: 35 Wyświetleń: 1176

   Mała instalacja off grid-jaki inverter.

   Prąd ładowania akumulatora =ładowarka AC + ładowarka PV można regulować w menu urządzenia teraz mam ustawione 10A.Przedstawione na tym zdjęciu poglądowy schemat działaniaNa stronie producenta jak i na stronie (łudząco podobnego SPV18) jest informacja Maksymalna moc PV 625W cokolwiek to...

   12 Sty 2022 08:55Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 1839

   Ładowarka usb Nokia

   Ja mam to wielkie g.... Nokia E 50. Ze zwykłego kabla USB nie można ładować, bo ta funkcja jest........ zablokowana (w aparacie), wg. serwisu. Trzeba rzucić 60 PLN i kupić wersję kabla z ładowarka. Żeby powiększyć fonty w E 50 (są b. małe a ja jestem dalekowidzem) trzeba dokupić programik za 30 PLN....

   Smartfony Serwis 02 Gru 2008 14:10Odpowiedzi: 18 Wyświetleń: 24237

   Uszkodzona dioda w ładowarce akumulatora PPOŻ

   Bezpiecznik zainstalowany fabrycznie 15A.W kwestii formalnej - serwisujemy instalacje tryskaczowe oraz SAP więc mam możliwość wykonywania takich czynności. Na wszystko wystawiony protokół i odebrany przez wyznaczone do tego osoby.Dokumentacja przy pompie ogranicza się do schematu sterowania...

   Elementy Elektroniczne - zamienniki i identyfikacja 29 Sty 2022 00:15Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 150

   Podłączenie agregatu prądotwórczego do instalacji domowej

   Dzień dobry, wiem że temat omawiany w wielu watkach ale praktycznie wszędzie nie ma informacji ponieważ pytający nie wskazuje jaką ma siec w domu, jaki agregat itp.Doszedłem do wniosku, że konkretne informacje dla mojego przypadku dostanę tylko w nowym wątku. Zatem do brzeguW domu instalacja TNC-S...

   11 Paź 2022 09:45Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 840

   Instalacja elektryczna w domu jednorodzinnym - poprawki po deweloperze

   Schemat nr 2 do poprawki. Nie wszystkie obwody wymagają RCD, inne są obligatoryjne- np. łazienka, gniazda. Gniazdka- na schemacie wszędzie, więc RCD. Nie ma gniazdka do lodówki, do ładowarki itp. chyba że urządzenie podłączone jest na stałe, ale ja widzę niemal wszędzie gniazda. Brak wartości uziemienia...

   Elektryka Instalacje i Sieci 21 Cze 2018 20:28Odpowiedzi: 92 Wyświetleń: 6273

   Instalacja Off-grid schemat, akumulatory i inny sprzęt.

   Bo to nie są podstawy tylko niuanse;) Naprawdę profesjonalne instalacje off grid można policzyć na palcach, królują 12V "zabawki". Tam PV z aku łączy się bezpośrednio przy pomocy prostej ładowarki, a napiecie Umpp na poziomie 17V daje wystarczajaco duży margines by całość działała. To, że kiedyś trochę...

   07 Lip 2018 08:20Odpowiedzi: 39 Wyświetleń: 13905

   Dlaczego instalacja nie dziala jak powinna - schemat - co zmienic?

   Przepraszam jeśli czegoś dokładnie nie doczytałem ale układ dalej jest zamknięty jak dobrze zrozumiałem! I to powinno być Twoim największym zmartwieniem! Pompki, zaw. zw. to wszystko można sobie wyjaśnić, poprawić i będzie działać.Możesz latami nie mieć problemu ale i jutro może się zdarzyć...

   Systemy Grzewcze Użytkowy 20 Paź 2018 16:37Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 768

   Instalacja elektryczna Oleo-Mac - schemat elektryczny silnik B&S 16hp

   Dzięki za podpowiedź, czyli spokojnie ten elektromagnes mogę wykorzystać jako napęd do pompy hydraulicznej? Bo mam przygotowane elementy do budowy mini ładowarki.

   14 Cze 2020 19:20Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 1842

   Instalacja PV w kamperze, prośba o sprawdzenie schematu

   Moim zdaniem to jest must-have - zawsze gdy jest dostęp do sieci to akumulatory trzeba doładować, choćby na okoliczność że na kolejnym kampingu dostaniesz tylko miejsce w cieniu wielkiego dębu bo inne będą zajęte.Odgrzeję trochę kotleta:)Minął ponad rok użytkowania instalacji. Jako tako wszystko...

   28 Sty 2022 22:40Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 954

   Ładowarka akumulatorków w samochodzie

   w zalączniku aplikacja regulatora napięcia l200 który może pracować jako regulator prądu. Na jego zasilanie podaj naoięcie 12V z instalacji samochodowej a na wyjście podłącz akumulatorek. Opornikiem R (R3 w zależności który schemat weżmiesz pod uwagę) ustawia się prąd ładowania. Prą możesz ustawić za...

   13 Lip 2004 03:50Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2162

   Ładowarka Ostrówek jak podłaczyc alternator od Żuka

   Podłączenie regulatora do instalacji i alternatora zależy od typu alternatora (czy to jest alternator 9-diodowy czy 6-diodowy) na obrazku nie widać typu. Podłączenie dla 9-diodowego jest omówione przez kolegę "jjanusz" a 6-diodowy tzw obcowzbudny podłącza się powiedzmy jak przedstawił to kolega "wiper...

   14 Lut 2007 17:41Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 16117

   Regulacja napięcia ładowarki.

   Na mój gust to ten schemat nie jest poprawny. Nie pojmuję jak działa ten dzielnik R5, R&, R8 skoro jedna i druga strona jest podłączona do ujemnego bieguna. Chyba, ze czegoś nie widzę. Bo tak czytam oznaczenia masy przy oporniku i kondensatorze. Wprawdzie ujemna gałąź instalacji nie posiada oznaczenia...

   06 Sie 2010 14:37Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 3263

   Ładowarka akumulatora żelowego 12 V/7 Ah

   Czy macie może jakiś schemat ładowarki do akumulatorów żelowych 12 V/7 Ah? Wszystkie schematy, jakie znalazłem, to na LM317 i LM358, ale pod napięcie 15 V z transformatora, a ja potrzebuję ładowarkę do instalacji samochodowej, kiedy to po włączeniu stacyjki zacznie mi się ładować akumulator żelowy, czyli...

   07 Cze 2022 13:49Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 333

   schemat czujnika otwarcia drzwi

   Witam Wszystkich forumowiczów.Dostałem od brata zadanie zlutowania układu, który będzie sygnalizował otwarcie drzwi garażowych ( jedna dioda led).Zastanawiam się czy jako zasilanie zastosować ładowarkę od telefonu (pobór prądu ok 100mA-ok 5V na wyjściu, posiadam kilka) czy bezpośrednio...

   09 Cze 2014 16:41Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 3222

   Schemat przetwornicy 6V na 5V z wykorzystaniem tranzystorów.

   Potrzebuję przygotować schemat przetwornicy zmniejszającej napięcie 6 V na 5 V w celu stworzenia ładowarki USB zasilanej instalacją starego motocykla ( zasilanie w nim 6 V) z wykorzystaniem trzech tranzystorów. Mógłby mi ktoś pomóc?

   20 Mar 2021 10:25Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 231

   schemat elektryczny hulajnoga 24V

   Siemanko. Muszę cię zmartwić szanowny kolego, ale sama ładowarka nie,, pociągnie dobrze silnika''. Może tylko bez obciążenia,, będzie ''jakiś efekt, a nie oto tutaj chodzi. Najprościej to skombinować,, zwykły '' prostownik do ładowania aku na 24 V, ponieważ zasilacz o takim prądzie i napięciu to chyba...

   Hulajnogi i deski elektryczne 09 Wrz 2008 17:36Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 20716

   Schemat i fotografie prostownika 12V

   No tak jak wspomniałem, to ciągłe bicie piany. Alternator, jaki-100 A, czy 50, wymusza moc zainstalowana na pokładzie, aby zapewnić w każdych warunkach ładowanie-autobus może mieć alternator 300A akurat nie wiem jakie są maksymalne, ale nie chcę wiedzieć, bo idzie tylko o istotę tematu. Każdy chyba siedział...

   04 Sty 2011 20:02Odpowiedzi: 51 Wyświetleń: 66730

   Instalacja schodowa LED - dwa zasilacze?

   Wklejone jest obecnie 36 modułów (trzy diody każdy) co daje 36x0, 24W=8, 64W Zastosowany zasilacz impulsowy produkowany przez Polamp z dedykacją do diod LED. Parametry: 12V, max. 12W, 1A. do zasilania maksymalnie do 135 diod.Patrząc na zdjęcie klatki nie widzę tam żadnej listwy LED a moduły połączone...

   Elektryka Światło i Oświetlenie 12 Sie 2010 23:08Odpowiedzi: 49 Wyświetleń: 15969

   Inwerter solarny TN-1500-248B- poszukuję schematów.

   Niestety musiałem kupić nowy. Nie do naprawy - wypalony fragment płytki z drukiem dwustronnym a i tak nie wiadomo czy tylko na tym fragmencie się skończyło.A co do akumulatorów - zalecenia są i owszem, ale trzeba brać po uwagę moc paneli i ilość słońca. Jak na razie żadnych problemów, oprócz tego jednego...

   21 Gru 2010 23:24Odpowiedzi: 30 Wyświetleń: 11213

   Re: Panele 4, 5 kW (3 + 1, 5) + grzanie CWU + ładowanie aku = cała instalacja pra

   Jeśli do grzałki mamy kupować sterownik za 600-700zł to może warto wykonać zasilacz o zmiennym wypełnieniu, tak na dobrą sprawę pilnujący napięcia panela - lub paneli połączonych szeregowo. Punkt mocy maksymalnej jest w obrębie 2-3V od napięcia punktu maksymalnego.Znając to napięcie trzeba...

   21 Paź 2016 16:17Odpowiedzi: 5970 Wyświetleń: 1062264

   sterownik wysokiego napiecia - sprawdzenie schematu

   Zapomniałem napisać, że R5 może być na bardzo małą moc - nawet mniejszą, niż R4, o ile taki uda się kupić. Przecież R5 ma mniejszy opór, niż R4, a płynie przez niego mniejszy prąd (bo część prądu z R4 wpływa do triaka). A, i bezpiecznik 1. 5A w zasilaczu to duża przesada - pewnie wystarczy 200mA zwłoczny,...

   22 Kwi 2015 08:30Odpowiedzi: 49 Wyświetleń: 6273

   Instalacja off-grid połączenie akumulatorów AGM i kwasowych

   Czy AGM, czy kwasowe to ta sama technologia. Różnią się trochę wykonaniem. Napięcia baterii będą takie same. Ładowarka do AGM utrzymuje napięcie baterii na takim poziomie, żeby nie doszło do gazowania elektrolitu w akumulatorach. Do gazowania będzie dochodziło na skutek różnic w pojemności akumulatorów...

   07 Lip 2020 08:41Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 2421

   Jak wykonać mikro instalację fotowoltaiczną off-grid? Mam kilka pytań.

   Zakupiłem "Inwerter solarny falownik Off Grid z ładowarką solarną MPPT Green Cell 24VDC 230VAC 2000VA/2000W Czysta sinusoida"Częstotliwość wyjściowa 50 Hz lub 60 Hz (automatyczne wykrywanie) / Napięcie ładowania 27, 4 V DC / Maksymalny prąd ładowania 80 A / Maksymalne napięcie: 145 V DC / Maksymalne...

   01 Sty 2023 17:47Odpowiedzi: 132 Wyświetleń: 6357

   Monitoring naszych instalacji OZE - www. PVmonitor. pl

   Witam zainteresowanych tematem wykonania modułu WIFi z podglądem bieżących parametrów roboczych do inwertera DANFOSS TLX lub DANFOSS ULX z możliwością wysyłania danych na pvmonitor.Komunikacja z inwerterem po RS485 a konstrukcja modułu bazuje na płytce ESP8266 NodeMCU i konwertor UART <>RS485...

   29 Gru 2022 20:34Odpowiedzi: 2313 Wyświetleń: 305247

   Renault ZOE serwisówka - Szukam schematów elektrycznych/serwisówki

   Przecież juz Ci pisałem. Masz wersję R. Czyli OBC ma moc 22 kW.Potrzebujesz zasilanie 3x32A.W linku do złowanego samochodu masz wersję Q ( pisałem o tym że one miały ładowarkę 43kW 3 x 63A) gdzie silnik i ładowarka były produkowane przez Continental.Jak wspominałem ze względu na wysokie napiecie...

   01 Wrz 2022 19:13Odpowiedzi: 27 Wyświetleń: 1524

   Instalacja przetwornicy na działce

   Jak bym spiął na przykład 6 aku to by wystarczyło? Ciągle nie wiemy jakie to akumulatory, jakiej pojemności. Wystarczyć może jeden np złożony z ogniw 2V 600Ah albo z 80 takich od UPC 12V 7Ah.Ten niebieski przełącznik sieć generator (bo to chyba do tego służy) wygląda na trójfazowy bo pokazuje napięcie...

   21 Paź 2022 11:39Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 243

   Samochód Elektryczny Dla Dzieci - Silnik 500W

   Witam wszystkich serdecznieDziś Wam przestawię projekt który wykonałem na zamówienie mojej córki - projekt który był jednocześnie prezentem na I Komunię Świętą.Pamiętam jak 10 lat temu się żeniłem - czas szybko biegnie. W 2018 roku córka szła do Komunii Świętej, a że wszyscy w domu (i...

   09 Wrz 2019 19:04Odpowiedzi: 57 Wyświetleń: 15441

   CAT TH62 nie jedzie - problem z prądem

   CAT TH62numer seryjny *4TM00747*1996rOpiszę skrótowo problem bo nagle ładowarka przestała jechać na każdym biegu, tak jakby coś się stało z obiegiem prądu. Kilka dni próbowaliśmy różnych rzeczy, sprawdzaliśmy cewki i są dobre bo przyciągają metalowy bolec po podłączeniu do plusa i minusa, odczytałem...

   26 Cze 2019 20:32Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1221

   Volvo L35B - pali bezpiecznik f23

   Koledzy mam problem z ładowarką Volvo L35B pali bezpiecznik F23 po włączeniu zapłonu i wszystko gasnie, ( bezpiecznik ten jest odpowiedzialny za podanie napięcia na na linie 15 czyli po zapłoniemógłby ktoś mi pomóc udostępniając schemat instalacji elektrycznej do tej ładowarki??

   09 Paź 2013 09:41Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1458

   Honda CRF 450X 2007r - Uzwojenia stojana, regulator i układ ładowania

   Rzeczywiście trochę zamieszałem zaczem przepraszam. Postaram się w punktach to uporządkować.1. Pierwotnie motocykl miał stojan z umasowioną cewka, z odczepem do świateł i regulator czteroprzewodowy z przewodami w kolorze zółtym, białym, zielonym i czerwono-białym (układ dokładnie jak na schemacie...

   Motocykle, Motorowery 05 Paź 2012 07:53Odpowiedzi: 19 Wyświetleń: 13365

   JCB 527-58 - Brak skrętu obu osi

   W ładowarce teleskopowej JCB 527-58 brak skrętu obu osi. Kombinacja skrętu, oś przednia, tylna, obie osie zrobione są na 4 elektrozaworach. Brak zasilania na te elektrozawory może ktoś ma taki schemat instalacji. Dodam tylko że bezpieczniki ok przewody wszystkie żółte ciężko cokolwiek znaleść. Proszę jakąś...

   28 Sie 2019 07:21Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 5679

   VW T4 2. 5 tdi 102KM - Modernizacja układu ładowania dodatkowego aku - fotowoltai

   Pewnie problem rozwiazales juz wiec jestem sam ciekaw jak. Mam caly energo blok zbudowany na systemie C-Systemu w tym ten sam separator.Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to Twój aku hotelowy. Czym ty ładujesz tego żelaka?To sa aku które laduje sie elektronicznymi ładowarkami o niskim natężeniu, wiec...

   21 Cze 2020 07:06Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 771

   Szukam schamat podłączenia oświetlenia z fotorezystorem

   Witam Potrzebuje rady kogoś kto sie na tym zna.Chciałbym zrobić nocne oświetlenie do akwarium.Takie żeby samo sie włączało kiedy zrobi sie ciemno, żeby można było regulować natężenie światła.Proszę napisać jaki kupić zasilacz czy może być ładowarka od telefonu.Chciałbym żeby było 5 niebieskich...

   31 Maj 2009 22:30Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1317

   Terex 860 SE Elite - Power Shift zle zmienia biegi

   Koparko Ładowarka Terex Elite 860 SE źle zmienia biegi na 2 wrzuca 4 na 3 wrzuca 2 nie mam 4 i jedynki na jedynce jest chyba 3. Szukam schematu instalacji skrzyni biegów. Skrzynia po remoncie, sprawdziłem jojstic i sterownik wszystko OK. Nowy czujnik prędkości skrzyni.

   Samochody Ciężarowe 20 Lip 2012 21:11Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1713

   Gniazdka podłączenie zerowanie

   Zakładałem wczoraj temat odnośnie braku prądu w gniazdkach, problem już rozwiązany. Link do tematu:Mam dodatkowe pytanie w jaki sposób najlepiej podłączyć te trzy gniazdka.Poniżej narysowałem na szybko schematy.Instalacje w bloku mam 2 żyłową.Mam tam dwie główne żyły, do jednej chcę...

   06 Lis 2017 19:39Odpowiedzi: 24 Wyświetleń: 5646

   Volvo EC210b - Brak konmunikacji ECU-ECU

   Witam poszukuję schemat instalacji elektrycznej w/w koparki. IF wyświetla błąd komunikacji ECU-ECU ładowarka gaśnie i nie odpala. Wszystko zależy od temperatury otoczenia i drgań spowodowanych pracą, choć alarm wyświetla się cały czas to czasem pracuje gdy jest chłodniej, zaś w upał nie ma szans. podejrzewam...

   08 Sie 2022 09:32Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 117

   Praca pod napięciem, czyli jak w układzie mierzyć, by ten pomiar przeżyć

   Spodziewam się, iż pod tym artykułem rozpęta się prawdziwa burza. Dlaczego? Bo będę pisał o rzeczach EKSTREMALNIE NIEBEZPIECZNYCH. Będzie więc o pomiarach, które są groźne dla życia, zdrowia i sprzętu. Będzie mowa o metodologii poprawnej, którą polecają eksperci na Elektrodzie (co nie oznacza,...

   Poradniki Elektronika 12 Sty 2023 10:43Odpowiedzi: 126 Wyświetleń: 7422

   Aplikacje IoT w świecie układów zarządzania zasilaniem

   W poniższym artykule omówiono technologię baterii w systemach Internetu Rzeczy (IoT). Opisuje on niektóre mankamenty, z którymi stykają się projektanci w zakresie tworzenia systemów zasilania i prezentuje portfolio rozwiązań od Analog Devices. Opcje te charakteryzują się wysoką niezawodnością i mogą...

   28 Gru 2022 04:06Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 684

   Dzwonek do drzwi z obsługą MQTT i Google na ESP-01

   Czy zdarzyło Ci się kiedyś nie usłyszeć dzwonka do drzwi? Na przykład będąc w części domu, w której go po prostu nie słychać - w zamkniętej sypialni, piwnicy albo na strychu? A może wystarczyło słuchać muzyki w słuchawkach? Dzięki poniższemu projektowi problem ten przestanie istnieć. Poniższy system...

   DIY Zagranica 27 Paź 2019 18:50Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 8826

   UPS a sprawa bezpieczeństwa przeciwporażeniowego

   W związku z wykryciem na eketrodzie zainteresowania powyższym tematem proponuję zawiazanie takiego nowego kierunku.Jako zachetę zmieszczam artykuł p Andrzeja Struniawskiego z dawnego BPS, firmy mającej olbrzymie doświadczenia w zakresie systemów zasilania awaryjnego.W razie potrzeby służę również...

   25 Wrz 2006 22:16Odpowiedzi: 24 Wyświetleń: 17449

   Weidemann T5625 - tryby skrętu

   Witam Wszystkich,Niedawno zakupiłem ładowarkę teleskopową jak w temacie z możliwością jazdy jedynie w trybie 4ws (wszystkie koła skrętne). Po przełączeniu przełącznika trójpozycyjnego na pozostałe tryby, czyli 2ws i krab(psi chód) następowała blokada kierownicy. Mimo wielu godzin spędzonych na wyszukiwaniu...

   13 Maj 2020 09:06Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1014

   Ściemniacz (? ) wyłacznik czasowy 12V do taśmy LED i zasilania

   podłącze dwie ładowarki do telefonu do układu albo wkrętarkę i prąd go spalAle zaraz - pisałeś, że układ ma być do sterownia oświetleniem LED.. skąd teraz wkrętarki i ładowarki? :)bo chcę wyłączać całe zasilanie - stad początkowo pomysł z kondensatorami - wtedy ten układ byłby tylko na końcu...

   03 Lis 2017 19:14Odpowiedzi: 49 Wyświetleń: 2961

   Moje małe PV Off-Grid. Część 1, założenia projektowe

   Ceny energii w ostatnim czasie mocno poszły w górę a w ciągu ostatnich kilku lat podwyżki choć minimalne okazały się znaczące. Rządowe programy promujące fotowoltaikę stają się coraz mniej korzystne dla osób które w nie zainwestowały i w zasadzie nikt nie wie jak to dalej się potoczy. Od jakiegoś...

   18 Paź 2022 08:20Odpowiedzi: 153 Wyświetleń: 8205

   Wnętrze starego komputerowego zasilacza UPS, uruchomienie jako inwerter solarny

   Witajcie, pokażę tu wnętrze starego komputerowego UPS (ang. Uninterruptible Power Supply – zasilacz bezprzerwowy) Back-UPS APC 300, przedstawię jak wygląda generowany przez niego przebieg na oscyloskopie i zademonstruję jak można uruchomić go bez podłączenia do sieci.Rolą zasilacza UPS...

   Wnętrza urządzeń 23 Lip 2022 11:47Odpowiedzi: 27 Wyświetleń: 7206

   Jaki panel słoneczny na własny użytek?

   Zużycie prądu- ciężko mi ocenić. Głównie oświetlenie, laptop, lutownica, tablet, ładowanie telefonu, zasilanie ogrzewania(webasto). Suszarki, płyty grzewcze, mikrofale - na razie niepotrzebne. Zapotrzebowanie energii to podstawowy czynnik, który pozwala określić wymaganą moc tego typu instalacji. Kolejną...

   04 Paź 2022 19:21Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 270

   Akumulator ładowany gniazdem zapalniczki

   Ten schemat to jest nic innego jak UPS.Pasowało by w miejscu rezystora podłączyć regulator/układ ładowania no chyba że będzie ładował co jakiś czas w domu ładowarką automatyczną do akumulatora żelowego bo napięcie ładowania podtrzymującego jest do 13. 8V, a nie jak w aucie 14. 4V na to trzeba uważać,...

   02 Wrz 2014 23:06Odpowiedzi: 24 Wyświetleń: 6285

   Mikroskop do lutowania oparty na Raspberry Pi Zero

   Lutowanie elementów do montażu powierzchniowego może być często sporym wyzwaniem, szczególnie że niektóre elementy mają wyprowadzenia co 0, 4 mm lub mniej, tak jak w przypadku obudów TQFP a liczba pinów sięgać może setek. W takich przypadkach dedykowany do lutowania mikroskop jest bardzo przydatnym...

   28 Lis 2020 17:38Odpowiedzi: 32 Wyświetleń: 31206

   Wydłużenie czasu pracy rejestratora po wyłączeniu silnika

   Od jakiegoś czasu mam zamontowany w samochodzie rejestrator trasy.Niestety jego wewnętrzna bateria jest dość słaba i wyłącza się po chwili (nie jest to problem softwarowy).Chciałbym się zwrócić o pomoc z zaprojektowaniu systemu wydłużenia czasu pracy urządzenia z wykorzystaniem zewnętrznej...

   Rejestratory Trasy i Kamery sportowe 07 Lip 2014 12:42Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2073

   Płytka z ESP32 i kablowym Ethernetem z PoE

   Moduł wESP32 to oparta na ESP32 płytka z dodanym gniazdem Ethernet wspierającym zasilanie poprzez to gniazdo (Power over Ethernet, PoE). Zaprojektowana została do szybkiego tworzenia systemów sieciowych dzięki temu, że układ wymaga podłączenia tylko jednego kabla. Na pokładzie znajduje się mocny mikrokontroler...

   23 Paź 2018 09:32Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1890

   Wymiana ogniw w baterii wkrętarki

   pyt1- tak możesz w przypadku ni-cd. Proces ładowania się wydłuży ale aku się naładuja.pyt2-nie- aku ni-mh wymagają nieco innej charakterystyki ładowania- ładowarke należało by odpowiednio przerobić.W-g mnie najkorzystniej byłoby wykorzystać aku li-on ale wymaga to całkowitego przerobienia istniejącej...

   29 Sty 2019 21:33Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 2352

   On-grid z zasilaniem awaryjnym w szczegółach.

   Nieliczne Panie i liczni Panowie.Temat: na łamach elektrody niejednokrotnie już poruszany, tj. jak minimalnym kosztem dorobić zasilanie awaryjne do instalacji on-grid. Instalacja on-grid: na żółto na rysunku poniżej. Materiały są kupione, instalacja jeszcze nie złożona (tzn. nie ma możliwości...

   08 Kwi 2020 22:16Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1107

   Zasilacz awaryjny na nieskie napięcia

   Na pomysł, żeby zrobić zasilacz UPS dla niskich napieć wyjściowych wpadłem przegladając moją instalacje. Mam podłączone urządzenia od sieci lokalnej i internetu poprzez ich zasilacze sieciowe i zasilacz UPS 230V~. Pomyślałem sobie, że dużo mocy (połowa jeśli nie więcej) wydziela się na przetwornicach....

   22 Wrz 2008 17:15Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 3692

   Ładowanie akumulatora AGM z trzech źródeł (solar, prostownik, alternator).

   Witam, dziękuję za odpowiedzi!Tak kontroler pomiędzy panelem a akumulatorem na pewno będzie, zakupiłem już MPPT (jak na schemacie instalacji) ale pewnie i PWM spełniłby swoje zadanie.Moja główna wątpliwość związana jest z jednoczesnym podłączeniem ładowania z panela (przez kontroler) i np. ładowarki...

   01 Gru 2022 20:49Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 2757

   Zasilacz 5V do głośnika bluetooth-eliminacja zakłóceń z samochodu

   Kupiłem głośnik bluetooth. Dolutowałem do niego wejście jack żeńskie żeby muzykę np z telefonu poprzez bluetooth słuchać sobie w samochodzie. Wszystko działa pięknie- do momentu jak chcę naładować głośnik. Pomyślałem sobie że zrobię jakiś zasilacz wsadzę wszystko w jedno miejsce i przestanę się...

   01 Lut 2015 22:50Odpowiedzi: 31 Wyświetleń: 9897

   Dodatkowe zasilanie w samochodzie.

   Chce zasilać w samochodzie tablet nexus 7 (zamontowany na stałe bez baterii) z osobnego akumulatora żelowego. Przygotowałem następujący schemat, prosił bym o ocenę:gniazdo zapalniczki (aktywowane zapłonem)-> ładowarka akumulatora żelowego (z linku)-> akumulator żelowy 12 v 7Ah -> przetwornica...

   07 Cze 2017 20:11Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 1377

   17-latka zmarła porażona prądem.

   Jestem amatorem i moja wiedza i zdolności ograniczają się do konstruowania układów wg. gotowych schematów ale...Biorąc pod uwagę długości przewodów współczesnych ładowarek to najbardziej prawdopodobna wydaje się wersja kilkukrotnie tu przytaczana o przedłużaczu.Pozwolę sobie wkleić zdanie z wypowiedzi...

   RTV Serwisant Po godzinach 27 Kwi 2021 20:31Odpowiedzi: 169 Wyświetleń: 16629

   Przenośny zestaw audio: komponenty, zasilanie, ładowanie, czas pracy

   Edit: uproszczę pytanie. Jaki prostownik z jakim akumulatorem 12V będzie zasilał wzmacniacz audio podczas gdy jest podłączony do sieci?Zacznę od opisu ogólnej koncepcji, żeby łatwiej było zrozumieć o co mi chodzi:)Kojarzycie takie metalowe, 25 litrowe kanistry na paliwo jeszcze z czasów PRL? Chcę...

   22 Lis 2021 12:50Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 309

   Połączenie szeregowo-równoległe akumulatorów

   Trzy akumulatory połączone równolegle i dwie takie baterie szeregowo. Trzy połączone równolegle mają 12 V napięcia i trzykrotnie większą pojemność. Dwie baterie połączone szeregowo mają pojemność każdej z baterii, a napięcie sumuje się. Schemat mało czytelny, ale prawidłowy jeśli chodzi o baterię. Podłączenie...

   07 Sty 2022 18:38Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 279

   Zbieranie energii - nie takie nowatorskie, jak myślimy

   Rys. 1. Schemat gazowego podgrzewacza wody.który pokazuje dolny zespół termopary,którego wyjście włącza i wyłącza zawórsterujący przepływem gazu. Pozyskiwanie energii do zasilania urządzeń elektronicznych poprzez wychwytywanie jej z otoczenia, co ma na celu oszczędzanie wykorzystywanej...

   19 Mar 2020 23:30Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 2667

   Czym zabezpieczacie urządzenia 12V w samochodzie?

   No dobra poczytałem o tych immo i to jest w sumie najsłabszy punkt chyba instalacji jeżeli chodzi o oddziaływanie pola magnetycznego.Tak najsłabszy.Mi się zdaje (nie wiem czy tak jest), indukuje się duże napięcie wsteczne stałe i lecą jakieś porty wejściowe albo diody. Ja jakbym to robił...

   Forum Budowlane 04 Kwi 2013 22:49Odpowiedzi: 74 Wyświetleń: 13884

   Podłączenie prądu na działce - prąd na działce, podłączenie

   Kupiliśmy z żoną działkę letniskową.Złożyłem do elektrowni wniosek o przyłącze. Za namową Pani z okienkia zamówiłem 7KW, trzy fazy (teraz wydaje mi się, że może to być za mało).Dostałem odpowiedz z elektrowni, że ich część umowy (zmiana w skrzynce w drodze do której będę się podłączał)...

   10 Mar 2015 11:39Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 4422

   Dziwna sprawa z PEN-em w nowym domu

   Od paru dni mam pewien problem. Chodzi mianowicie o instalację elektryczną w nowym domu. Instalację robiłem sam (wiadomo koszty) pod nadzorem znajomego elektryka. Wydaje mi się że wszystko zrobiłem poprawnie - znajomy uważa tak samo.Ogólnikowo i w uproszczeniu schemat instalacjii...

   08 Lip 2009 09:11Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2219

   Prosty sterownik pieca pompy obiegowej C. O.

   Witam WszystkichChciałbym przedstawić moje kolejne urządzenie do oceny. Jak sama nazwa wskazuje jest sterownikiem do instalacji centralnego ogrzewania. Układ sprawdza się w bardzo prostych instalacjach posiadających jedną wspólną pompkę do grzejników i do wymiennika C. W. U. W wersji podstawowej...

   03 Gru 2009 17:33Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 24122

   Mińsk 125 - za niskie napięcie z prądnicy

   Kolego jack63. Kolega odnosi się do instalacji tzw fabrycznych i ma rację, że nie stosuje się takich rozwiązań. A ja propozycje składam dla rozwiązań niestandardowych, gdzie użytkownik chce uzyskać efekty nieprzewidziane konstrukcyjnie. Spora różnica bowiem nigdy nie napisałem, że należy zmienić rozwiązania...

   21 Sty 2017 19:36Odpowiedzi: 28 Wyświetleń: 14214

   "Wspomagacz lenia" czyli prosty sterownik automatyki domowej.

   Witam wszystkich, w poniższym opisie zaprezentuję Wam „wspomagacz lenia”.Głównym celem opisanej konstrukcji jest umożliwienie użytkownikowi zdalnej lub automatycznej kontroli nad urządzeniami w danym pomieszczeniu, w uproszczeniu jest to prosty sterownik do automatyki domowej. Na...

   23 Lip 2015 22:07Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 7245

   Moduł uruchomieniowy Heltec WiFi LoRa32 (LoRa, WiFi, BLE).

   Od jakiegoś czasu dzięki firmie Arduino IDE. Heltec zintegrował "na pokładzie" modułu chyba wszystkie niezbędne komponenty wraz z transceiverem LoRa oraz kontrolerem akumulatora Li-Po/Li-Ion i wyświetlaczem graficznym w technologii OLED o rozdzielczości 128x64 o rozmiarze 0, 96 cala. Zestaw otrzymujemy...

   08 Lis 2020 22:59Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 10698

   Cyfrowy sterownik pomp C. O i obiegu kotłowego.

   Witajcie.Chciałbym zaprezentować Wam skonstruowany przeze mnie prosty sterownik do pomp C. i obiegu kotłowego. Wcześniej musieliśmy przełączać pompy ręcznie, wpinając je bezpośrednio do gniazdka. W nocy oczywiście nie było to możliwe, dlatego często pompy pracowały całą noc, dopóki rano ich...

   DIY Początkujący 03 Lut 2021 15:11Odpowiedzi: 27 Wyświetleń: 4152

   Pomoc w doborze elementów rozdzielnicy w garażu

   A swój układ masz w warunkach dostawcy prądu.Byłem dziś w elektrowni i faktycznie mieliście rację, a moje gdybanie nie miało sensu. Według warunków układ sieci to TN-C.-w zależności od układu sieci podział PEN na PE i N- bednarka linką miedzianą minimum 16mm kw do szyny PEPrzewody ochronne...

   29 Mar 2021 13:53Odpowiedzi: 50 Wyświetleń: 1419

   Sieć TT i prawidłowe zabezpieczenia pporaż spawarki inwertorowej

   Witajcie!Jestem nowym użytkownikiem, chociaż elektrodę i porady czytam od lat. Zwykle jednak udaje mi się znaleźć odpowiedź w już istniejących postach. Tym razem nie udało mi się więc proszę Szanownych Kolegów o pomoc.Wynająłem mały warsztat do celów hobbystycznych. Lubie pracę w drewnie i...

   Elektryka Ochrona 01 Lis 2022 09:14Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 720

   Gniazdo zapalniczki 12V->12V 1. 5A jak??

   hmmmm... wtyk zapalniczki ma wydajność prądową ładnych kilka amperów. Czyli wystarczyłoby kupić wtyk do zapalniczki i i wtyczke do twojej ładowarki i dałałoby...... gdyby nie to że napięcie instalacji w samochodzi przy uruchomianym silniku (konkretniej prądnicy) wzrasta do 14, 4V. To mogłoby rozwalić...

   17 Lip 2005 21:46Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 4588

   Zasilanie stałe i awaryjne mikrokontrolera i GSM

   Na początku przepraszam jeśli moje pytanie jest banalne ale mikrokontrolerami zajmuje się już od dłuższego czasu (programowanie) natomiast jeśli chodzi o elektronikę to dopiero zaczynam:).Mam taki problem do rozwiązania i nie wiem jak to dokładnie ugryźć.Mam do zasilenia układ z mikrokontrolerem...

   08 Sty 2007 19:28Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1764

   Prosty dozymetr - detektor promieniowania

   Witam Serdecznie społeczność Elektrodowiczów;-)WSTĘPOd zawsze fascynowało mnie zagadnienie promieniotwórczości, siła to dziwna, bo niewidoczna, trudno mierzalna i bardzo szkodliwa.Jakiś czas temu Japonię dotknął kataklizm, którego pośrednim skutkiem było skażenie promieniotwórcze....

   13 Sie 2012 15:40Odpowiedzi: 76 Wyświetleń: 49677

   Dopuszczalne granice napięć dla zasilacza 5V?

   Z mojego punktu widzenia, jeśli ryzyko przepięcia po stronie niskonapięciowej jest choćby minimalne i niewykluczone, to warto stosować taki układ crowbar... Podłączam dyski twarde zasilane z usb, czasem z krytycznymi danymi, a nie zawsze jest backup zrobiony gdzieś indziej. Przepięcie oznacza nie tylko...

   22 Maj 2016 13:47Odpowiedzi: 49 Wyświetleń: 6567

   Ile jest warty mój simson s51 enduro. Sprzedaję go!

   Ile mój jest warty??- kolor czerwony (został na nowo pomalowany dekle bak i rama)- wymienione szczęki hamulcowe, blaszki i rozwierak w obu kałach- wymienione łożyska w kierownicy by nie było luzów- wymienione wszystkie cewki ( iskrownik na platyny 12V)- wymieniony wał na sportowy z wypełniaczami...

   27 Lip 2010 15:36Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 4660

   Awaryjne zasilanie mieszkania - ogniwa fotowoltaiczne.

   Przedstawiam mój sterownik awaryjnego zasilania mieszkania, pieca CO i pompy od solarów.Urządzenie w takiej, a nie innej formie powstało w sumie przez przypadek. Początkowo miało to być tylko podtrzymanie pompy solarów gdyby zabrakło napięcia w sieci, a temperatura na dworze była by zbyt wysoka...

   03 Sie 2020 07:12Odpowiedzi: 52 Wyświetleń: 63566

   DS9097 i zły pomiar temperatury powyżej 85*C

   Witajcie ponownie.Nadal mam problem z układem Dsow.Schemacik caly czas jest ten sam, ktory pokazalem w pierwszeym poscie.Uklad podpiety jest pod USB w laptopie poprzez konwerter USB->Rs232.Problem polega na tym, ze podczas intensywnej pracy komputera wystepuje na losowych czujnikach bład...

   17 Lut 2011 01:02Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3676

  Instrukcja sprzętu i instalacji Hitachi D 900fs

  Bezpośredni link do pobrania Instrukcja sprzętu i instalacji Hitachi D 900fs

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Instrukcja sprzętu i instalacji Hitachi D 900fs