Konserwacja sprzętu komputerowego Bosch Ngm5056uc

Konserwacja sprzętu komputerowego Bosch Ngm5056uc jest ważnym elementem utrzymania jego działania i sprawności. Aby zagwarantować, że sprzęt będzie pracował wydajnie, po jego zakupie należy wykonać serię kroków konserwacyjnych. Przede wszystkim należy zapoznać się z instrukcją obsługi i zaleceniami producenta. Następnie należy regularnie czyścić obudowę i wentylatory, jak również wymieniać części i podzespoły, które są zużyte lub uszkodzone. Jeśli wystąpią jakieś problemy z działaniem sprzętu, należy go niezwłocznie serwisować. W celu zapobiegania uszkodzeniom i awariom, należy również regularnie aktualizować oprogramowanie i sterowniki.

Ostatnia aktualizacja: Konserwacja sprzętu komputerowego Bosch Ngm5056uc

Poznaj swoje urządzenie dzięki instrukcjom obsługi.

Jeśli zapomniałeś gdzie położyłeś instrukcję dołączoną do swojego urządzenia, masz pomoc pod ręką. Wystarczy wprowadzić E-numer (numer typu modelu) swojego urządzenia, a my przeniesiemy Cię do dostępnych publikacji.

więcej

Dzięki rejestracji swoich urządzeń w MyBosch możesz uzyskać dostęp do Asystenta Serwisowego marki Bosch.

Jeśli Twój produkt jest już zarejestrowany w MyBosch, po prostu zaloguj się i wybierz produkt o który Ci chodzi, aby otrzymać wybrane dla Ciebie informacje i pomoc Asystenta Serwisowego marki Bosch – wszystko czego potrzebujesz i nic ponad to.

Masz kłopot ze znalezieniem tabliczki znamionowej i E-numeru (E-nr) urządzenia? Wejdź na poniższy link i wyszukaj tabliczkę znamionową.

Proszę wybrać swoją kategorię i podkategorię

Zaloguj się do istniejącego konta

Wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku "Akceptuję" sprawi, że będziemy mogli gromadzić dane dotyczące zachowania użytkowników na naszej stronie. Dzięki tym danym będziemy mogli ulepszać stronę i przygotowywać interesujące naszych użytkowników reklamy.

Wyrażenie sprzeciwu poprzez kliknięcie przycisku "Odrzucam" oznacza, że będziemy używać tylko plików cookies związanych z sesją, statystykami i poprawianiem użyteczności strony.

Trafił do mnie taki odkurzacz w stanie ogólnie "żyjącym". Postanowiłem go skompletować i zrobić dla siebie, w sam raz pod bruzdownicę czy inne odkurzanie różności.

Rozebrałem na części, wydmuchałem i wymyłem plastiki, gąbki. Silnik z turbiną wydmuchany cały. Po złożeniu odpalił, ciąg jest, wydaje się być wszystko ok. Trochę tylko iskrzy na szczotkach, ale to chyba normalne. Wibrator działa. Pytanie to czy w tym modelu to jest właśnie wibrator, że wibruje i wydaje taki buczący dźwięk chyba z częstotliwością sieciową? W nowszych modelach spotkałem się raczej z takim otrzepywaniem kilka razy co ileś sekund. Jak on tutaj powinien działać? Czy to działa tylko manualnie po wciśnięciu czy powinien jakoś automatycznie też się włączać? Widzę jakiś czujnik chyba zabrudzenia czy ciśnienia połączony z płytką modułu otrząsacza.Nie zadziałał tylko odkurzacz po włączeniu elektronarzędzia. Samo gniazdo działało normalnie. Znalazłem zwęglony rezystor, po pozostałych paskach stwierdziłem, że to jest precyzyjny 100om. Po wymianie wszystko działa.Jak widać na filmie, obroty zależą chyba od mocy. Po włączeniu żarówki ~15W obroty są bardzo minimalne i się jak by dławią, po uruchomieniu bruzdownicy 2200W wydaje się działać dobrze.A więc muszę dokupić/dorobić:
- orurowanie
- małe kółko skrętne
- dwa duże koła z mocowaniem
- przycisk włączający otrząsywacz
- filtrRury/węże to kwestia 200zł, ew może uda mi się coś dobrać, dopasować, kupić gdzieś używany. Papiery mówią o średnicy 49mm od strony odkurzacza, natomiast u mnie otwór w odkurzaczu to 59mm. Nie wiem z czym jest coś nie tak, ale widziałem jakieś gumowe adaptery Boscha z tej średnicy. Po zapytaniu sprzedawców mówili, że do niego są węże ze złączem bagnetowym. Nie widzę u siebie żadnego skomplikowanego mocowania, ot zwykły otwór.Małe kółko jak w fotelach czy innych meblach, koszt około 5zł z tego co widzę, mocowanie na tulei (która została)Dwa duże koła, średnica 120mm (edit. Po zmierzeniu w praktyce wychodzi 200mm). Koszt oryginalnych to ponad 80zł/szt + same mocowania, ośka. W sklepach ogrodniczych takie coś, do kosiarek czy innych celów to około 15zł/szt. Są łożyskowane, więc, jeśli dobrze myślę, to wystarczy je przykręcić jakimiś śrubami.Przycisk ze wszystkim co potrzebne to koszt 25zł, więc chyba nie ma co kombinować, ew będę wciskał jakimś wichajstrem.Filtr. Tutaj ciut grubsza sprawa. Oryginał minimum 600zł, zamiennik jakieś 250-300zł. Pytanie, są celulozowe, poliestrowe. Jakieś wady/zalety? Jedne można myć, nadają się chyba i do zbierania pyłu i wody, a drugie co? Wynalazłem firmę produkującą różne filtry, regenerującą stare itp. Wstępny koszt to około 100zł za samą formatkę/wkład lub regenerację, więc jest ok. Rozumiem, że filtr musi być zawsze, bez względu na to czy jest worek czy nie i co się odkurza?Także podsumowując pytania:
1. Widoczne iskrzenie na szczotkach jest raczej normalne?
2. Jak tutaj działa otrząsacz? Czy ma wibrować/buczeć czy otrzepywać kilkukrotnie? Czy ma się włączać sam co pewien czas?
3. Czy to pomarańczowe z biełym "kółko" to jest właśnie czujnik zanieczyszczeń/ciśnienia?
4. Czy rura ma tu mieć 49mm z jakąś przejściówką/adapterem/bagnetem czy 59mm?
5. Czy to, że kółka są łożyskowane, to znaczy, że mogę je normalnie przykręcić śrubą, a one się będą i tak obracać?
6. Kwestia filtru celulozowy/poliestrowy, jaki jest do czego. Kwestia zamienników, worków, dopasowania czegoś DIY, jakieś propozycje.Dodaję kilka zdjęć z filmikiem.Konserwacja sprzętu komputerowego Bosch Ngm5056uc

Bezpośredni link do pobrania Konserwacja sprzętu komputerowego Bosch Ngm5056uc

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Konserwacja sprzętu komputerowego Bosch Ngm5056uc