Podręcznik optymalizacji Asus H97i Plus

Podręcznik optymalizacji Asus H97i Plus to kompaktowy i funkcjonalny płyta główna przeznaczona dla procesorów Intel 4th/5th/6th/7th/8th Gen Core / Pentium / Celeron. Płyta główna wyposażona jest w dwa sloty DDR3 SO-DIMM (do 16 GB pamięci RAM) i złącze M.2. Płyta główna posiada również złącza USB 3.0, SATA 6Gbps, HDMI, DisplayPort oraz szereg innych portów i złączy. Podręcznik optymalizacji Asus H97i Plus zapewnia wsparcie dla wielu technologii, w tym Intel Smart Connect, Intel Rapid Start i Intel Smart Response. Wszystkie te technologie mają na celu poprawę wydajności i wygodnego działania systemu. Płyta główna jest wyposażona w zintegrowane oprogramowanie UEFI, które zapewnia zaawansowane narzędzia do optymalizacji systemu, a także intuicyjny interfejs użytkownika.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik optymalizacji Asus H97i Plus

Centrum pobierania | Oficjalne Wsparcie | ASUS Polska

Rejestrując urządzenie, możesz łatwo zarządzać gwarancją produktu, uzyskać pomoc techniczną i śledzić stan naprawy.

Zarejestruj produkt

Asus A78M-A

Asus H97I-Plus

Dlaczego Asus A78M-A jest lepszy od Asus H97I-Plus?

 • Łatwy reset BIOS-u?
 • 533MHz szybszy RAM?
  2133MHzvs1600MHz
 • 2 więcej slotów pamięci?
  4vs2
 • 48GB większa maksymalna ilość pamięci?
  64GBvs16GB
 • 2 więcej złącz SATA 3?
  6vs4
 • 2 więcej portów USB 2. 0 (poprzez rozszerzenie)?
  4vs2
 • 1 więcej portów PS/2?
  2vs1

Dlaczego Asus H97I-Plus jest lepszy od Asus A78M-A?

 • Posiada złącze TPM?
 • 1 więcej komór wentylacyjnych?
  3vs2
 • 2 więcej portów USB 3. 2 Gen 1 (USB-A)?
  4vs2
 • 1 więcej gniazd M. 2?
  1vs0
 • 1 więcej złącz DisplayPort?
  1vs0
 • Posiada wyjście S/PDIF?
 • Obsługuje RAID 5?
 • 2 więcej portów USB 2. 0?
  4vs2

Informacje ogólne

Gniazdo procesora

Nieznana. Pomóż nam, sugerując wartość. (Asus A78M-A)

Obsługiwane gniazdo/gniazda procesora.

Chipset

Obsługiwany chipset/układy płyty głównej. com/pl/asus-a78m-a-vs-asus-h97i-plus/form-factor">obudowa

Obudowa płyty głównej.

Łączy się z hot spotami WiFi. com/pl/asus-a78m-a-vs-asus-h97i-plus/wifi">Wersja Wi-Fi

Wersje Wi-Fi obsługiwane przez urządzenie.

Bluetooth do bezprzewodowa technologia, która umożliwia łatwy transfer danych pomiędzy różnymi urządzeniami, takimi jak smartfony, tablety i komputery. com/pl/asus-a78m-a-vs-asus-h97i-plus/bluetooth">Wersja Bluetooth

Bluetooth to standard technologii bezprzewodowej, który umożliwia przesyłanie danych między urządzeniami znajdującymi się w pobliżu, za pomocą fal radiowych o krótkiej długości fali i bardzo wysokiej częstotliwości. Nowsze wersje zapewniają szybszy transfer danych. com/pl/asus-a78m-a-vs-asus-h97i-plus/hdmi-version-r">wersja HDMI

Nowsze wersje HDMI obsługują większą przepustowość, co pozwala na wyższą rozdzielczość i liczbę klatek na sekundę.

Przetatkowywanie systemu to w normalnych okolicznościach dość skomplikowana procedura, jednak niektórzy producenci oferują przycisk lub program, który za jednym kliknięciem rozpocznie automatycznie przetaktowywać twój komputer, czego efektem będzie zwiększona efektywność.

Pamięć

Maksymalna ilość obsługiwanej pamięci (RAM).

Może współpracować z szybszą pamięcia, poprawiając wydajność systemu.

Płyta główna wspiera przetaktowywanie RAM do wyższej prędkości. Zwiększając prędkość w której działa pamięć, możesz zwiększyć wydajność twojego komputera.

Większa liczba slotów pamięci (znanych również jako slotów DIMM) pozwala ci na dodanie więcej pamięci RAM do twojego komputera. Bardzo przydatne przy ulepszaniu, jako że możesz dodać RAM do pustego slotu, zamiast wymieniać istniejący moduł pamięci. com/pl/asus-a78m-a-vs-asus-h97i-plus/ddr-version">Wersja pamięci DDR

Pamięć DDR (Double Data Rate) jest najpopularniejszym typem pamięci RAM. Nowsze wersje pamięci DDR wspierają wyższą maksymalną prędkość i są bardziej energooszczędne.

Większa ilość kanałów pamięci poprawia prędkość przekazywania danych między pamięcią a procesorem.

Pamięć z wbudowanym mechanizmem korekcji błędów potrafi wykryć oraz naprawić skorumpowane dane. Jest wykorzystywana w sytuacjach gdzie zasadniczo nie można pozwolić na korupcję danych, na przykład w komputerach naukowych oraz serwerach.

Porty

Porty USB 3. 2 Gen 2 (USB-A)

USB 3. 2 Gen 2 obsługuje szybkość do 10 Gb/s. Wcześniej był znany jako USB 3. 1 Gen 2. Porty te wykorzystują starsze złącze USB-A.

USB 3. 2 Gen 1 obsługuje prędkości do 5 Gb/s. 1 Gen 1 i USB 3. 0. com/pl/asus-a78m-a-vs-asus-h97i-plus/usb-3-2-gen2-c-ports">Porty USB 3. 2 Gen 2 (USB-C)

Porty USB 3. 2 Gen 1 (USB-C)

Więcej portów USB 2. 0 pozwala ci podłączyć do twojego komputera więcej urządzeń, które obsługują USB 2. com/pl/asus-a78m-a-vs-asus-h97i-plus/usb-3-2-gen2x2-c-ports">Porty USB 3. 2 Gen 2x2

4 porty USB 40 Gb/s

Ta wersja USB 4 obsługuje bardzo duże szybkości do 40 Gb/s. W przeciwieństwie do USB 3. 2, USB 4 może dynamicznie przydzielać przepustowość dla wideo i danych. com/pl/asus-a78m-a-vs-asus-h97i-plus/usb-4-20-ports">4 porty USB 20Gb/s

Ta wersja USB 4 obsługuje prędkości do 20 Gb/s. com/pl/asus-a78m-a-vs-asus-h97i-plus/thunderbolt4-ports">Porty Thunderbolt 4

Liczba portów USB, które są zgodne z Thunderbolt 4. Porty te obsługują prędkości do 40 Gb/s, w tym co najmniej PCIe 32 Gb/s. Gwarantuje to możliwość obsługi dwóch zewnętrznych wyświetlaczy 4K (lub jednego zewnętrznego wyświetlacza 8K).

Złącza

Liczba portów USB 3. 2 Gen 1, które można dodać za pomocą złączy USB na płycie głównej.

Liczba portów USB 3. 2 Gen 2, które można dodać za pomocą gniazd (złączy) USB na płycie głównej.

Liczba portów USB 2. 0, które można dodać za pomocą gniazd (złączy) USB na płycie głównej.

SATA to interfejs używany do łączenia urządzeń pamięci masowej, takich jak dyski twarde i dyski Blu-ray. Natywna prędkość transferu SATA 2 wynosi 6 Gbit/s, co dwukrotnie przewyższa prędkość poprzedniej wersji, SATA 2. Szczególnie przydaje się jeśli używasz SSD, ponieważ działa szybciej.

Komory wentylacyjne do punkty połączeń w płycie głównej, do których można podłączyć wentylatory chłodzące. Wentylatory mogą być również podłączone bezpośrednio do zasilania, ale przy podłączeniu do płyty głównej zyskujesz nad nimi znacznie lepszą kontrolę poprzez oprogramowanie.

Płyta główna posiada komory USB 3. 0, które są połączeniami pin i umożliwiają podłączenie dodatkowych portów USB.

M. 2 to interfejs wykorzystywany do połączenia różnych typów urządzeń, głównie urządzeń przechowywania jak dyski SSD M. 2. to wersja mSATA i może wspierać wyższe prędkości transferu danych.

Trusted Platform Module (TPM) to komponent, który znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Jednym z przykładów może być umożliwianie szyfrowania kluczy do tworzenia bezpiecznego środowiska, minimalizując ryzyko uzyskania dostepu przez hakerów.

U. 2 to interfejs wykorzystywany do podłączenia różnych typów urządzeń, głownie urządzeń przechowywania. Ma taką samą wydajność jak M. 2, ale SSD z interfejsem U. 2 jest dostępne w formie zwykłego dysku 2. 5" SATA i może wspierać wyższe pojemności niż dyski mSATA.

Złącza rozszerzające

Sloty PCIe pozwalają ci na podłączenie urządzeń zewnętrznych do płyty głównej, najczęściej kart graficznych, ale także innych, np. kart dźwiękowych i kart sieciowych. 'x16' odpowiada liczbie linii jakie posiada, im ich więcej, tym wyższa jest prędkość transferu danych. PCIe 3. 0 oferuje wyższą prędkość transferu danych niż PCIe 2. 0 oraz zapewnia lepszą wydajność. com/pl/asus-a78m-a-vs-asus-h97i-plus/pcie4-x16-slots">sloty PCIe 4. 0 x16

Sloty PCLe pozwalają na podłączenie różnych komponentów do płyty głównej, takich jak karty graficzne i dyski SSD. Liczba linii transmisji danych (określona liczbą po znaku „x”) określa szybkość przesyłania danych. PCIe 4. 0 zapewnia prędkość 16 GT/s, która podwaja przepustowość zapewnianą przez PCIe 3.

Sloty PCIe pozwalają ci na podłączenie urządzeń zewnętrznych do płyty głównej, najczęściej kart graficznych, ale także innych, np. 'x1' odpowiada liczbie linii jakie posiada, im ich więcej, tym wyższa jest prędkość transferu danych. PCI zostało zastapione przez PCI Express, które oferuje szybszą transmisję danych, jednak mimo to wiele kart obecnie nadal używa PCI. com/pl/asus-a78m-a-vs-asus-h97i-plus/pcie-x4-slots">liczba slotów PCIe x4

Sloty PCIe pozwalają ci na podłączenie urządzeń zewnętrznych do płyty głównej, najczęściej kart graficznych, ale także innych, np. 'x4' odpowiada liczbie linii jakie posiada, im ich więcej, tym wyższa jest prędkość transferu danych. com/pl/asus-a78m-a-vs-asus-h97i-plus/pcie-x8-slots">liczba slotów PCIe x8

Audio

Gdy sygnał cyfrowy jest konwertowany na analogowy (na przykład podczas odtwarzania dźwięku przez głośniki lub słuchawki), w sygnale przenoszony jest pewien szum. Wyższy SNR oznacza, że ​​jest mniej szumów, a jakość dźwięku jest lepsza.

Każdy kanał do oddzielny strumień informacji audio. Więcej kanałów może dostarczyć bardziej realistyczne doznania, jak np. dźwięk Surround.

S/PDIF to interfejs używany do transmitowania cyfrowej fonii z wysoką dokładnością.

Więcej wtyczek oznacza, że można podłączyć więcej urządzeń audio, takich jak głośniki lub mikrofony.

Pamięć

RAID to technologia magazynująca, która łaczy kilka dysków w jedną jednostkę. RAID 1 przeplata i odbija dane w dyskach. Daje to zwiększoną pojemność i wydajność w porównaniu do pojedyńczego dysku. Dostarcza także większej ochrony danych, jako że jeśli jeden z dysków ulegnie awarii, to dane nadal będą dostępne z innego.

RAID to technologia magazynująca, która łaczy kilka dysków w jedną jednostkę. RAID 10 (1+0) przeplata i odbija dane w dyskach. RAID 5 przeplata i odbija dane w dyskach. RAID 0 przeplata i odbija dane w dyskach. Jego wadą jest fakt, że jeśli jeden z dysków ulegnie awarii, to utracie ulegają dane ze wszstkich dysków.

RAID to technologia magazynująca, która łączy kilka dysków w jedną jednostkę. RAID 0+1 przeplata i odbija dane na dyskach. Daje to zwiększoną pojemność i wydajność w porównaniu do pojedynczego dysku. Dostarcza także większej ochrony danych, ponieważ jeśli jeden z dysków ulegnie awarii, to dane nadal będą dostępne z innego.

Najlepszy/najlepsza w kategorii płyty główne?

Gigabyte Z690 Aorus Master

Asus ROG Maximus Z790 Extreme

Asus ROG Maximus Z790 Hero

Asus ROG Maximus Z690 Extreme

Asus ROG Maximus Z690 Hero

Asus ROG Maximus Z690 Hero EVA Edition

Gigabyte Aorus X670E Xtreme

Asus ROG Strix B650E-E Gaming WiFi

Pokaż wszystko

Podręcznik optymalizacji Asus H97i Plus

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik optymalizacji Asus H97i Plus

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik optymalizacji Asus H97i Plus