Podręcznik pilota Canon Ef 24 70mm F 4l Is Usm

Canon EF 24-70mm F4L IS USM to jeden z najpopularniejszych obiektywów z serii Canon L. Obiektyw jest wyposażony w wiele funkcji, w tym optyczną stabilizację obrazu, która zapewnia wyraźne i ostre zdjęcia nawet przy niższych czasach otwarcia migawki. Obiektyw ma szeroki zakres ogniskowych, dzięki czemu można uzyskać zarówno szerokokątne ujęcia, jak i zbliżenia. Obiektyw ma również doskonałe właściwości optyczne, które zapewniają wysoką jakość obrazu i ostre kolory. Canon EF 24-70mm F4L IS USM jest świetnym narzędziem dla profesjonalnych fotografów, którzy szukają wszechstronnego obiektywu do wykonywania zdjęć w każdych warunkach.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik pilota Canon Ef 24 70mm F 4l Is Usm

0

Udostępnij:

Link skopiowano!

Do góry

Nowość

Jeśli podoba Cisię ten artykułKLASZCZ! Ok!

  • Testy
  • Obiektywy
Canon EF 24-70 mm f/4L IS USM to uniwersalny, zmiennoogniskowy obiektyw przeznaczony do pełnoklatkowych lustrzanek cyfrowych. Szkło charakteryzuje się stałym światłem, ma stabilizację obrazu oraz napęd USM. Przekonajcie się jak sprzęt wypadł w naszym redakcyjnym teście.

Autor: Marcin Grabowiecki

30 Kwiecień 2014

Artykuł na: 23-28 minut

Premiera obiektywu Canon EF 24–70 mm f/4L IS USM była sporym zaskoczeniem. W jej momencie, od kilku lat, był obecny na rynku bardzo dobrze oceniany model EF 24–105 f/4L IS USM, więc prezentowanie instrumentu o mniejszym zakresie i w wyraźnie wyższej cenie wydawało się posunięciem mało rozsądnym.

Obecnie cena Canona EF 24–70 mm f/4L IS USM troszkę okrzepła i oscyluje w okolicach 3000 zł. Nadal jest to jednak kwota o około 400 zł wyższa niż ta, którą musimy wyłożyć na model 24–105L. Być może jednak konstruktorzy optyki Canona wznieśli się na wyżyny swoich możliwości i wykorzystując fakt, że w modelu 24–70 mm mamy mniejszy zakres ogniskowych niż w 24–105 mm, udało się im zrobić obiektyw wybitny optycznie.

Za wypożyczenie sprzętu do testu dziękujemy sklepowi ProClub.

----- R E K L A M A -----

Naszym Czytelnikom należą się jeszcze wyjaśnienia odnośnie późnej daty publikacji tego testu. Raz na jakiś czas, niezbyt często, ale gdy ma się już na koncie kilka setek testów obiektywów, to takie sytuacje się zdarzają – trafia się nam tzw. „półkownik”. Obiektyw dociera do nas, przeprowadzamy całą procedurę, obiektyw oddajemy, a potem, na przykład na skutek awarii nośnika część zebranych danych ulega utraceniu. Ewentualnie czas, który mamy na przeprowadzenie testu jest zbyt mały i nie zawsze wszystko udaje się wykonać, a obiektyw trzeba oddać, bo inne redakcje czekają w kolejce. Takich przypadków nie ma wiele, ale Canon 24–70 f/4L jest właśnie jednym z nich. Na „półce” przeleżał ponad rok i doczekał się drugiego podejścia, w momencie gdy na horyzoncie pojawił się nowy model Canon EF 24–105 f/3. 5–5. 6 STM. Stwierdziłem wtedy, że zanim zaprezentuję test najnowszego instrumentu tej klasy, warto nadrobić zaległości.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą procedurą testową, która została opisana w artykule „Jak testujemy obiektywy? ”. A gdy to nie wystarczy, proponujemy jeszcze zapoznanie się z działem FAQ.

EF 24-70mm f/4L IS USM

Uniwersalny obiektyw 24–70 mm f/4 z serii L z trybem makro pozwala uzyskać powiększenie do 0, 7x. Ultradźwiękowy mechanizm automatycznej regulacji ostrości zapewnia szybkie i niemal bezgłośne działanie. Elementy UD i elementy asferyczne zapewniają najwyższą jakość obrazu.

Korzyści

  • Szeroki zakres ogniskowych pozwala fotografować różne obiekty
  • Tryb makro pozwala uzyskać powiększenie do 0, 7x
  • Czterostopniowy stabilizator obrazu
  • Dwa elementy asferyczne i dwa elementy UD
  • Szybki, ultradźwiękowy mechanizm automatycznej regulacji ostrości
  • Konstrukcja odporna na kurz i wilgoć
  • 9-listkowa przysłona zapewnia miękki efekt bokeh

Cechy szczegółowe

Przyjrzyj się dokładniej produktowi Canon EF 24-70mm f/4L IS USM

Wszechstronny zakres powiększenia

Sprawdza się przy fotografowaniu różnych obiektów — od zdjęć krajobrazów, poprzez portrety, aż po reportaże. EF 24-70 mm f/4L IS USM to doskonały standardowy obiektyw do pełnoklatkowej lustrzanki Canon. Zapewnia szeroki kąt, ogniskowe standardowego obiektywu i teleobiektywu oraz stały maksymalny otwór względny f/4, który nie zmienia się podczas zmiany ogniskowej obiektywu.

Tryb makro

Oddzielna pozycja makro pierścienia regulacji ostrości pozwala uzyskać minimalną odległość ogniskowania rzędu zaledwie 0, 38 m przy dowolnym ustawieniu powiększenia i zapewnia maksymalny współczynnik odzwierciedlenia rzeczywistego rozmiaru rzędu 0, 7x.

Technologia stabilizacji obrazu

Możesz fotografować bez statywu przy słabym oświetleniu z czasami otwarcia migawki nawet o cztery stopnie dłuższymi niż zalecane zazwyczaj. Technologia stabilizacji obrazu (IS) automatycznie wykrywa ruch aparatu w celu śledzenia ruchomych obiektów i wyłącza stabilizację w odpowiednim kierunku. Hybrydowy stabilizator obrazu wykrywa zmiany kąta i przesunięcia w trybie makro.

Konstrukcja optyczna o wysokiej wydajności

Wyjątkowa jakość rejestracji obrazu w całym zakresie regulacji powiększenia. Dwa typy elementów asferycznych w połączeniu ze szkłami o bardzo niskiej dyspersji (UD) pozwalają skutecznie eliminować aberracje optyczne. Powłoki Super Spectra ograniczają do minimum odbicia światła i zapewniają maksymalny kontrast.

Zaawansowana automatyczna regulacja ostrości

Korzystaj z szybkiej, niemal bezgłośnej automatycznej regulacji ostrości dzięki pierścieniowemu silnikowi ultradźwiękowemu AF. Pełna ręczna regulacja ostrości pozwala zachować kontrolę.

Opracowane z myślą o wytrzymałości

Nie musisz przerywać zdjęć nawet w trudnych warunkach. Uszczelnienie zabezpiecza obiektyw przed pyłem i wilgocią, a zastosowanie powłok fluorowych sprawia, że elementy obiektywu można łatwo wyczyścić.

Wyższy poziom wydajności


Kołowa, 9-listkowa membrana przysłony pomaga uzyskać płynny efekt bokeh poza punktem ostrości, wyraźnie podkreślając obiekty na pierwszym planie.

Dane techniczne produktu

Więcej informacji o produkcie Canon EF 24-70mm f/4L IS USM, jego cechach i możliwościach.

Obiektywy szerokokątne

Nasze obiektywy szerokokątne zapewniają szersze pole widzenia i pozwalają uwzględnić większy obszar w kadrze.

lub

Podręcznik pilota Canon Ef 24 70mm F 4l Is Usm

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik pilota Canon Ef 24 70mm F 4l Is Usm

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik pilota Canon Ef 24 70mm F 4l Is Usm