Podręcznik protokołu komunikacyjnego 4ipnet Owl630 to technologia sieciowa stworzona przez firmę 4ipnet. Jest to zaawansowany protokół komunikacyjny, który pozwala na tworzenie sieci w różnych środowiskach, w tym sieci bezprzewodowe, sieci lokalne, sieci firmowe, a nawet sieci domowe. Protokół 4ipnet Owl630 pozwala na wymianę danych pomiędzy urządzeniami, korzystając z różnych systemów operacyjnych, w tym Windows, Mac OS X, Linux i innych. Protokół 4ipnet Owl630 zapewnia wsparcie dla wielu usług, w tym usługi pośredniczące, usługi bezpieczeństwa, usługi QoS (jakość usługi) i usługi monitorowania sieci. Ponadto protokół 4ipnet Owl630 oferuje funkcje zabezpieczeń, takie jak szyfrowanie, autoryzację i autentykację. Protokół 4ipnet Owl630 jest skalowalny, co oznacza, że może współpracować zarówno z małymi, jak i dużymi sieciami.
Ostatnia aktualizacja: Podręcznik protokołu komunikacyjnego 4ipnet Owl630
Komputery i urządzenia połączone w sieć muszą się ze sobą komunikować. Aby to było możliwe, konieczne jest, aby robiły to tym samym językiem. Rolę języków komunikacji komputerów pełnią protokoły komunikacyjne (sieciowe).
Protokół jest to zbiór reguł, określających zasady komunikacji. W ciągu wielu lat, od czasu powstania pierwszych sieci komputerowych, opracowano wiele różnych protokołów, dzięki którym można osiągnąć różne efekty. Jedne protokoły przeznaczone są do przesyłania plików, inne do prowadzenia rozmów telefonicznych, a jeszcze inne wykorzystywane są przez gry komputerowe, do synchronizacji stanu rozgrywki. Niektóre protokoły pozwalają na szyfrowanie danych lub na ich kompresję. Istnieją nawet protokoły do przesyłania pieniędzy. Większość aplikacji internetowych działa na bazie protokołów HTTP i HTTPS.
Wszystkie protokoły są traktowane przez sprzęt jednakowo. Karty sieciowe, modemymodemy 3G i LTE wszystkie te dane traktują jak strumień bajtówbajtów i wysyłają tam, dokąd zostały zaadresowane. Problem rozpoznania protokołu komunikacyjnego spada na oprogramowanie. Programy rozpoznające są w stanie komunikować się za pomocą, co najwyżej kilku, zapisanych w ich kodzie protokołów. Kiedy napotyka na taki, którego nie zna, komunikacja staje się niemożliwa.
Komputery mogą przesyłać miedzy sobą sygnały niosące informacje rożnymi kanałami transmisyjnymi (przewodowymi: kable miedziane, kable światłowodowe lub bezprzewodowymi: radiowe, telewizyjne, satelitarne, mobilne).
W przypadku przesyłania dużych informacji dzieli się ją na pakiety. Pakiet posiada nagłówek, w którym umieszcza się: adres końcowy, adres kolejności tekstu i sumę kontrolną. Nagłówek pakietu zawiera informacje podobne do koperty (adres nadawcy i odbiorcy) oraz dodatkowe oznaczenia dotyczące podziału na pakiety.
Źródło: CP, licencja: CC BY 3.
Wybierając podręczniki WSiP otrzymujesz dostęp do swojego podręcznika również w wersji elektronicznej.
Dowiedz się, jak aktywować e-podręcznik dla siebie i uczniów.
Aktywuj e-podręcznik
Załóż klasę na WSiPnet. pl, aby aktywować swój dostęp do e-podręcznika. Wykorzystaj Kod Szkoły, który wysłaliśmy na adres e-mail podany w zamówieniu dotacyjnym. Twoi uczniowie będą mogli korzystać z e-podręcznika po dołączeniu do założonej przez Ciebie klasy.
Zobacz film o zakładaniu klas
Dostępny przez 3 lata
Po oddaniu drukowanych egzemplarzy młodszym klasom, elektroniczne podręczniki pozostaną dostępne dla Ciebie i Twoich uczniów przez 3 lata.
Z e-podręcznika można korzystać na komputerze, tablecie lub smartfonie. Wystarczy podłączenie do internetu i przeglądarka, nie musisz instalować dodatkowych aplikacji. pl/pierwsze-kroki/#e-podreczniki-dla-sp">Zobacz film o e-podręcznikach
Materiały dodatkowe
W e-podręcznikach, na końcu każdej lekcji, umieściliśmy materiały dodatkowe związane z przerabianym tematem. Znajdziesz w nich odnośniki do scenariuszy lekcji zamieszczonych na Uczę. pl, propozycje zestawów ćwiczeń do samodzielnej pracy ucznia oraz testy z bazy WSiPnet. pl, które możesz zadać swoim klasom.
Nauczyciele matematyki, fizyki i chemii mogą z nich przejść bezpośrednio do generatora sprawdzianów Klasówki. pl.
Pomoc techniczna
Problemy z rejestracją, logowaniem
lub funkcjonowaniem serwisu: pomoc@wsipnet. pl
to continue to Google Sites
Not your computer? Use Guest mode to sign in privately. Learn more