Uwaga dotycząca konfiguracji Dell Nn91p

Konfiguracja Dell Nn91p to proces, który wymaga szczególnej uwagi. Przed rozpoczęciem konfiguracji należy upewnić się, że wszystkie wymagane oprogramowanie i sterowniki są zainstalowane i zaktualizowane. Jeśli system nie zawiera wymaganych aplikacji lub sterowników, należy je zainstalować, aby uniknąć błędów i problemów z działaniem systemu. Należy także zwrócić uwagę na wszystkie niedawno wprowadzone zmiany w ustawieniach systemowych, aby upewnić się, że system działa poprawnie. Po dokonaniu wszystkich niezbędnych konfiguracji należy uruchomić system, aby upewnić się, że wszystko działa prawidłowo.

Ostatnia aktualizacja: Uwaga dotycząca konfiguracji Dell Nn91p

 1. Sprawdź akcesoria do montażu sufitowego i miejsce montażu.

  Zestaw uchwytu sufitowego CIB-PCM1 (do nabycia osobno)

  Przed rozpoczęciem sprawdź, czy masz wszystkie poniższe elementy.

  • Uchwyt korpusu (1)
  • Uchwyt sufitowy (1)
  • Osłona przycisku zwalniania obiektywu (1)
  • Linka zabezpieczająca przed upadkiem (1)
  • Wkręty +PSW M3×8 (9)
  • Wkręt +PSW M4×8 ze stali nierdzewnej do linki zabezpieczającej przed upadkiem (1)

  Uwaga

 2. Linka zabezpieczająca przed upadkiem jest przeznaczona do utrzymania ciężaru urządzenia, gdy zostanie na niej zawieszone. Nie należy przykładać do niej żadnego obciążenia innego niż obciążenie urządzeniem.
 3. Miejsce montażu

  Podczas określania miejsca i kierunku montażu należy korzystać z poniższego rysunku, biorąc pod uwagę przestrzeń wymaganą do obrócenia obiektywu oraz okablowania z tyłu urządzenia.

  A: Zakres ruchu głowicy kamery (np. obiektyw SEL70200GM2 (z zainstalowanym telekonwerterem SEL20TC): Ø340)

  B: Uchwyt sufitowy (otwór po stronie sufitu (Ø60))

  C: Otwór ustalający

 4. Montaż należy wykonać na suficie o odpowiedniej wytrzymałości (np. betonowym).
 5. Aby zamontować urządzenie na suficie o niewystarczającej wytrzymałości, należy zapewnić odpowiednie wzmocnienie.
 6. Montaż należy wykonać w stabilnym miejscu, które nie jest narażone na wibracje. Miejsca narażone na wibracje mogą powodować drgania obrazu.
 7. Jeśli urządzenie musi być zamontowane na nachylonej powierzchni, jej kąt względem poziomu nie powinien przekraczać ±15°, a ponadto należy podjąć środki zapobiegające upadkowi urządzenia.
 8. Strona przeciwległa do otworu △ w uchwycie sufitowym to przód kamery (kierunek filmowania).
 9. Przestaw suwak blokady obrotu w poziomie/pionie w położenie UNLOCK, aby odblokować obrót głowicy kamery w poziomie/pionie i obrócić głowicę kamery o 180° w pionie.

  Przestaw suwak blokady obrotu w poziomie/pionie w położenie LOCK, aby zablokować obrót głowicy kamery w poziomie/pionie. net/ilc/2240/v1/pl/contents/image/02_0018. png" alt=""/>

  Głowica kamery obrócona o 180°

 10. Jeśli możliwość obrotu głowicy kamery w poziomie/pionie nie jest zablokowana, gdy dźwignia blokująca znajduje się w położeniu LOCK, należy ręcznie przesunąć głowicę kamery do momentu jej zablokowania.
 11. Przymocuj uchwyt korpusu do dolnej części urządzenia za pomocą sześciu dołączonych do zestawu wkrętów (M3×8). net/ilc/2240/v1/pl/contents/image/02_0019. png" alt=""/>

  Należy użyć wkrętów dołączonych do zestawu. Użycie wkrętów innych niż dołączone do zestawu może spowodować uszkodzenie elementów wewnętrznych urządzenia.

  Przymocuj uchwyt sufitowy do płyty montażowej (do nabycia osobno), a następnie przymocuj płytę do sufitu. net/ilc/2240/v1/pl/contents/image/02_0020. png" alt=""/>

  A: Uchwyt sufitowy

  B: Sufit

  C: Płyta montażowa

  D: Otwór △

  Zamocuj uchwyt zgodnie z orientacją uchwytu sufitowego

  Uwaga: W przypadku montażu na suficie przód kamery znajduje się po przeciwnej stronie uchwytu sufitowego w porównaniu z normalnym montażem pionowym. Należy wykonać montaż prawidłowo, korzystając ze schematu przedstawiającego kierunek montażu. net/ilc/2240/v1/pl/contents/image/02_0021. png" alt=""/>

  A: Przód w przypadku montażu pionowego (orientacja otworu △)

  B: Przód w przypadku montażu sufitowego

 12. Za materiał powierzchni montażowej odpowiada klient.
 13. Przymocuj linkę zabezpieczająca przed upadkiem do sufitu. net/ilc/2240/v1/pl/contents/image/02_0022. png" alt=""/>

  B: Śruba z łbem sześciokątnym (M5, 3/16 cala)

  C: Linka (w zestawie)

  D: Płyta montażowa

  E: Sufit

  Przeciągnij linkę zabezpieczająca przed upadkiem przez otwór w środku uchwytu sufitowego i przymocuj ją do uchwytu korpusu.

  Poprowadź linkę zabezpieczająca przed upadkiem przez metalowe oczko na linkę na uchwycie korpusu i przymocuj ją do uchwytu za pomocą dołączonego do zestawu wkręta ze stali nierdzewnej (M4×8). net/ilc/2240/v1/pl/contents/image/02_0024. png" alt=""/>

  A: Linka dołączona do zestawu

  B: Dołączony do zestawu wkręt z łbem z gniazdem krzyżowym (M4×8)

  C: Metalowe oczko na linkę

  Należy użyć wkręta dołączonego do zestawu. Użycie wkręta innego niż dołączony do zestawu może zmniejszyć skuteczność działania linki.

 14. Zaleca się, aby jedna osoba trzymała urządzenie w sposób przedstawiony na poniższym rysunku, gdy druga osoba będzie mocowała urządzenie.

 15. Podczas montażu nie należy trzymać głowicy kamery ani wspornika obiektywu. W przypadku upuszczenia lub upadku urządzenia istnieje ryzyko uszkodzenia mienia lub obrażeń ciała.
 16. Należy zachować ostrożność podczas podłączania przewodów, aby nie dopuścić do zwarcia złączy i przewodów elektrycznych przez linkę zabezpieczająca przed upadkiem.
 17. Mocowanie może utrzymać podwieszoną masę o wadze do 8, 8 kg (łącznie z obiektywem). Aby zapobiec upadkowi urządzenia, nie wolno przekraczać maksymalnej dopuszczalnej masy.
 18. Wyrównaj otwór na wkręt (A) w uchwycie korpusu z otworem ◇ (B) w uchwycie sufitowym, włóż urządzenie i obrócić je o ok. 60 stopni w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, aż otwór na wkręt (A) i otwór na wkręt (C) będą wyrównane. net/ilc/2240/v1/pl/contents/image/02_0023. png" alt=""/>

  A: Otwór na wkręt w uchwycie korpusu

  B: Otwór na wkręt w uchwycie sufitowym (otwór ◇)

  C: Otwór na wkręt

  D: Sufit

  E: Płyta montażowa

  Przymocuj uchwyt korpusu i uchwyt sufitowy za pomocą trzech dołączonych do zestawu wkrętów blokady obrotu (M3×8). net/ilc/2240/v1/pl/contents/image/02_0025. png" alt=""/>

  Sprawdź stan montażu.

  W szczególności sprawdź, czy:

 19. wkręty montażowe są prawidłowo zamocowane,
 20. linka zabezpieczająca przed upadkiem jest prawidłowo zamocowana i nie jest skręcona,
 21. urządzenie jest zamocowane poziomo (nie może się przechylać ani chwiać),
 22. po obróceniu urządzenie nie obraca się swobodnie.

Następnie zamocuj obiektyw. Zapoznaj się z sekcją „Mocowanie obiektywu”, biorąc pod uwagę informacje podane w sekcjach „Zalecenia eksploatacyjne dotyczące mocowania/zdejmowania obiektywu”, „Sprawdzanie przełączników obiektywu” i „Zalecenia eksploatacyjne dotyczące korzystania z obiektywu zmiennoogniskowego”.

 • Aby móc prawidłowo sterować obrotem w poziomie/pionie, gdy urządzenie jest zamontowane na suficie, w menu internetowym ustaw opcję [Pan-Tilt] > [Direction] > [Ceiling] na [On].
 • Po zamocowaniu obiektywu sprawdź, czy obiektyw jest stabilnie zamocowany.

  Obiektyw nie jest wyposażony w zabezpieczenie przed upadkiem. Firma Sony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypadnięcie obiektywu z urządzenia.

  Uwaga dotycząca konfiguracji Dell Nn91p

  Bezpośredni link do pobrania Uwaga dotycząca konfiguracji Dell Nn91p

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Uwaga dotycząca konfiguracji Dell Nn91p